Ogłoszenia duszpasterskie 

Uroczystość Zesłania Ducha Świętego

05.06.2022

 1. Dziś Uroczystość Zesłania Ducha Świętego, która kończy okres wielkanocny.
 2. Dziś Słowo Boże w imieniu Oblackego Centrum Młodzieży Niniwa w Kokotku głosi o. Mariusz. Przed kościołem po Mszach św. zbiórka do puszek na organizację tegorocznego Festiwalu Życia w Kokotku, który odbędzie się w dniach 04-09 lipca 2022 r.
 3. Jutro drugi dzień zielonych świątek i święto NMP Matki Kościoła. Msze św. jak dzień powszedni.
 4. Nabożeństwa czerwcowe do Najświętszego Serca Pana Jezusa w tygodniu na zakończenie Mszy św. wieczornej, w niedziele o godz. 18.00.
 5. W czwartek święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 18.00.
 6. W przyszłą niedzielę uroczystość Trójcy Przenajświętszej, która kończy okres przyjmowania Komunii wielkanocnej.
 7. W przyszłą niedzielę o godz. 12.00 uroczysta Msza św. w naszym kościele pod przewodnictwem Biskupa gliwickiego Jana Kopca z okazji 750 lecia Miasta Lubliniec. Zapraszamy do modlitwy. Intencje zapisane w tym dniu o godz. 11.30 zostaną odprawione o godz. 12.00.
 8. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 14.30 spotkanie Przyjaciół Misji Oblackich w auli domu katechetycznego. Serdecznie zapraszamy.
 9. Zbliża się uroczystość Bożego Ciała. Po dwóch latach przerwy wywołanej pandemią powracamy do procesji miejskiej. O godz. 8.00 Msza św. po niej procesja do czterech ołtarzy. Pierwszy ołtarz przy krzyżu oblackim przygotowuje nasza parafia. Następnie ołtarze przy szpitalu powiatowym, przy kościele św. Krzyża i ostatni na Rynku. Zachęcamy do uczestnictwa poczty sztandarowe, służbę liturgiczną, dzieci pierwszokomunijne, dziewczynki sypiące kwiaty i wszystkich wiernych. Pozostałe Msze św. o godz. 7.00, kolejna bezpośrednio po zakończeniu procesji, 14.30 i 18.30.
 10. W uroczystość Bożego Ciała, bezpośrednio po Mszy św. wieczornej odbędzie się Wieczór Uwielbienia „W górę serca”. Muzyczną adorację uwielbienia Najświętszego Sakramentu poprowadzi nowopowstała wspólnota parafialna – zespół NieBo Tak! Serdecznie zapraszamy.
 11. Za tydzień druga niedziela miesiąca i nasza składka inwestycyjna. Rozpoczął się remont zakrystii górnej. Na czas remontu zakrystia wyłączona jest z używania. Kapłani i ministranci przygotowują się do liturgii w zakrystii dolnej. Została zainstalowana nowa tablica elektryczna i wymienione źródła zasilania oraz systemy zabezpieczające. Kolejny etap, który rozpocznie się w tym tygodniu to kapitalny remont pomieszczenia, który potrwa do końca czerwca. Koszt tych prac to 77.990 zł. Meble do zakrystii pojawią się w sierpniu. Koszt mebli i montaż to 100 tyś zł. Koszt całej inwestycji to 177.990 zł.
 12. Decyzją o. Prowincjała Pawła Zająca OMI z Radą o. Krzysztof Wolnik OMI dotychczasowy wikariusz i prefekt szkoły katolickiej z dniem 1 lipca zostaje przeniesiony do pracy w klasztorze na św. Krzyżu. Do naszej wspólnoty został skierowany na wikariusza neoprezbiter o. Mateusz Król OMI. Również do naszego klasztoru zostali skierowani: o. Piotr Paśko OMI, o. Jan Chmist OMI, o. Antoni Lesz OMI. Pożegnanie o. Krzysztofa będzie w niedzielę 26 czerwca podczas Mszy św. o godz. 11.30.
 13. Za nami X Festyn Rodzinny U Oblat. Składamy serdeczne podziękowania za pomoc i wsparcie: władzom samorządowym miasta Lubliniec i powiatu lublinieckiego, Powiatowemu Centrum Pomocy Rodzinie w Lublińcu, Zespołowi Szkół im. św. Edyty Stein w Lublińcu, wspólnocie Domowego Kościoła, młodzieży, wszystkim występującym, animatorom zabaw dla dzieci, obsłudze technicznej, sponsorom, wszystkim prezentującym swoje stanowiska, służbom Policji, Straży Pożarnej, Służby Więziennej, Pogotowia Ratunkowego, Straży Miejskiej. Wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do radosnego świętowania naszego festynu składamy serdeczne Bóg zapłać.
 14. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Jest nowy numer Gościa Niedzielnego.
 15. Wszystkim naszym parafianom i miłym gościom życzymy dobrej niedzieli i błogosławionego tygodnia. Obchodzącym w tym tygodniu imieniny lub urodziny składamy najserdeczniejsze życzenia. Przyjmijmy Boże błogosławieństwo.