Ogłoszenia duszpasterskie

Uroczystość Trójcy Przenajświętszej

12.06.2022

 1. Dziś uroczystość Trójcy Przenajświętszej, która kończy okres przyjmowania Komunii wielkanocnej.
 2. O godz. 12.00 uroczysta Msza św. w naszym kościele pod przewodnictwem Biskupa gliwickiego Jana Kopca z okazji 750 lecia Miasta Lubliniec. Zapraszamy do modlitwy.
 3. Po Mszy św. o godz. 14.30 spotkanie Przyjaciół Misji Oblackich w auli domu katechetycznego. Serdecznie zapraszamy.
 4. Dziś druga niedziela miesiąca i nasza składka inwestycyjna. Za złożone ofiary na cele inwestycyjne składamy serdeczne Bóg zapłać.
 5. Nabożeństwa czerwcowe do Najświętszego Serca Pana Jezusa w tygodniu na zakończenie Mszy św. wieczornej, w niedziele o godz. 18.00.
 6. W poniedziałek dzień fatimski w naszej parafii. Zapraszamy do wspólnej modlitwy:

– godz. 7.00 Msza św. recytowana z kazaniem

– godz. 8.00 różaniec prowadzony przez wiernych

– godz. 8.30 Msza św. z kazaniem

– godz. 12.00 Msza św. z kazaniem. Po Mszy św. różaniec i adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 18.30

– godz. 17.00 błogosławieństwo dzieci i rodzin oczekujących potomstwa

– godz. 18.30 Msza św. z kazaniem zakończona procesją różańcową, na którą zapraszamy orkiestrę i poczty sztandarowe. Prosimy o zabranie świec. O przyozdobienie figury Matki Bożej Fatimskiej proszę wspólnotę mieszkańców dzielnicy Wymyślacz.

 1. W czwartek uroczystość Bożego Ciała. Po dwóch latach przerwy wywołanej pandemią powracamy do procesji miejskiej. O godz. 8.00 Msza św. po niej procesja do czterech ołtarzy. Pierwszy ołtarz przy krzyżu oblackim przygotowuje nasza parafia. Następnie ołtarze przy szpitalu powiatowym, przy kościele św. Krzyża i ostatni na Rynku. Zachęcamy do uczestnictwa poczty sztandarowe, służbę liturgiczną, dzieci pierwszokomunijne, dziewczynki sypiące kwiaty i wszystkich wiernych. Pozostałe Msze św. o godz. 7.00, kolejna bezpośrednio po zakończeniu procesji, 14.30 i 18.30.
 2. W tygodniu oktawy Bożego Ciała wszystkie Msze św. odprawiane będą w górnym kościele.
 3. W uroczystość Bożego Ciała, bezpośrednio po Mszy św. wieczornej zapraszamy na Wieczór Uwielbienia „W górę serca”. Muzyczną adorację uwielbienia Najświętszego Sakramentu poprowadzi nowopowstała wspólnota parafialna – zespół NieBo Tak! Serdecznie zapraszamy.
 4. Biskup gliwicki Jan Kopiec udzielił wszystkim wiernym przebywającym w piątek na terenie diecezji gliwickiej dyspensy od obowiązku zachowania piątkowej wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych.
 5. W sobotę po Mszy św. wieczornej w kościele katecheza przedchrzcielna na rodziców i rodziców chrzestnych.
 6. W przyszłą niedzielę w naszej wspólnocie parafialnej Słowo Boże głosić będzie ks. Robert Sadlak z Międzydiecezjalnego Wyższego Seminarium Duchownego w Opolu. Składka tego dnia przeznaczona na seminarium opolskie.
 7. W dniach od 04 do 10 lipca odbędzie się w Kokotku Festiwal Życia. Młodzież chce uczestniczyć z lubliniecką wspólnotą Niniwa proszona jest o zapisywanie się do 15 czerwca u o. Mariusza lub w biurze parafialnym.
 8. W dniach od 24 do 26 czerwca odbędzie się w naszej parafii kurs przedmałżeński. Zapisy podczas pierwszego spotkania. Zainteresowanych zachęcamy do skorzystania. Kolejny kurs planowany jest na termin 31.09 do 02.10.2022.
 9. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Jest nowy numer Gościa Niedzielnego i Gość Niedzielny Extra o cudach Eucharystycznych w cenie 12 zł.
 10. Pan Bóg powołał do wieczności: śp. Huberta Gajdę. Wieczny odpoczynek…
 11. Wszystkim naszym parafianom i miłym gościom życzymy dobrej niedzieli i błogosławionego tygodnia. Obchodzącym w tym tygodniu imieniny lub urodziny składamy najserdeczniejsze życzenia. Przyjmijmy Boże błogosławieństwo.