Ogłoszenia duszpasterskie 

XIV Niedziela zwykła

03.07.2022

 1. Dziś swoje imieniny obchodzi o. Proboszcz. Uroczysta Msza św. w intencji solenizanta o godz. 11.30. Witamy także w naszej wspólnocie parafialnej nowego wikariusza o. Mateusza Króla OMI. Ojciec Mateusz jest neoprezbiterem, 21 maja br. przyjął święcenia kapłańskie w Obrze, a Lubliniec jest jego pierwszą placówką po święceniach. Życzymy o. Mateuszowi, aby w naszej wspólnocie parafialnej i zakonnej oraz w naszym mieście czuł się dobrze. W przyszłą niedzielę o. Mateusz będzie głosił Słowo Boże i udzielał po każdej Mszy św. błogosławieństwa prymicyjnego.
 2. Nieszpory niedzielne o godz. 18.00.
 3. W poniedziałek w Kokotku rozpoczyna się Festiwal Życia. Zachęcamy do uczestnictwa w Eucharystii i koncertach. Plan i więcej informacji na stronie internetowej festiwalu.
 4. W okresie wakacyjnym w każdy wtorek Msza św. o godz. 18.30 będzie odprawiana w klimacie oazowym. Za oprawę muzyczną i liturgię odpowiadać będzie Domowy Kościół. Serdecznie zapraszamy.
 5. W środę na zakończenie Mszy św. wieczornej nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
 6. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek miesiąca. Msze św. o godz. 7.00 i 18.30 z komunią św. pod dwiema postaciami. Adoracja Najświętszego Sakramentu w intencji powołań kapłańskich, zakonnych i misyjnych od godz. 17.30.
 7. Za tydzień II niedziela miesiąca i nasza składka inwestycyjna.
 8. W miesiącach wakacyjnych lipiec i sierpień w dni powszednie Msze św. w naszym kościele sprawowane są o godz. 7.00 i 18.30. Nie ma Mszy św. o godz. 8.30 z wyjątkiem pierwszego piątku i dnia fatimskiego. W niedziele Msze św. według stałego porządku.
 9. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Jest nowy numer Gościa Niedzielnego, nowy numer Misyjnych Dróg oraz najnowszy numer parafialnej gazetki U Oblat.
 10. Pan Bóg powołał do wieczności: śp. Dariusza Pisarka, Zbigniewa Błaszczyka, Jadwigę Wawrzyniak. Wieczny odpoczynek…
 11. Wszystkim naszym parafianom i miłym gościom życzymy dobrej niedzieli i błogosławionego tygodnia. Obchodzącym w tym tygodniu imieniny lub urodziny składamy najserdeczniejsze życzenia. Przyjmijmy Boże błogosławieństwo.