Ogłoszenia duszpasterskie

XIII Niedziela zwykła

26.06.2022

 1. Dzisiejsza niedziela to dzień pożegnania o. Krzysztofa Wolnika OMI, który od 1 lipca będzie pełnił posługę w Sanktuarium na Świętym Krzyżu. O. Krzysztofie dziękujemy za cztery lata owocnej posługi w naszej parafii. Dziękujemy za każde dobro od Ciebie otrzymane, obiecujemy modlitwę w Twojej intencji i o nią również Ciebie prosimy, oraz zawsze zapraszamy do Lublińca.
 2. Dziś podczas Mszy św. o godz. 11.30 wystąpi lubliniecki zespół Gospelsi.
 3. Dzisiejsza składka przeznaczona na Stolicę Apostolską tzw. świętopietrze.
 4. Nabożeństwa czerwcowe do Najświętszego Serca Pana Jezusa do czwartku na zakończenie Mszy św. wieczornej, a dziś o godz. 18.00.
 5. We wtorek o godz. 19.15 w domu katechetycznym spotkanie informacyjne w sprawie wyjazdu wakacyjnego dla rodziców ministrantów wyjeżdzających w Bieszczady do Zahutynia.
 6. W środę uroczystość świętych Apostołów Piotra i Pawła, głównych patronów naszej diecezji.
 7. W czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 18.00.
 8. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i sobota miesiąca. W pierwszy piątek Msze św. z fragmentami dzienniczka św. siostry Faustyny o godz. 7.00, 8.30, 18.30. Spowiedź poł godziny przed każdą Mszą św. Na zakończenie Mszy św. wieczornej nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Składka przeznaczona na parafialną Caritas.
 9. W pierwszą sobotę miesiąca Godzinki ku czci Niepokalanego Poczęcia NMP po Mszy św. o godz. 7.00. O godz. 13.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu, różaniec, medytacja według wskazań Sekretariatu Fatimskiego, krótka adoracja w ciszy. W czasie medytacji i adoracji okazja do spowiedzi. O godz. 14.00 Msza św. w intencji wynagradzającej. Po Mszy św. koronka do Bożego Miłosierdzia.
 10. W sobotę 2 lipca ślubowana pielgrzymka piesza parafii lublinieckich do Sanktuarium Matki Bożej w Lubecku. Początek w parafii św. Mikołaja o godz. 16.00. Msza św. w Lubecku przy ołtarzu polowym o godz. 18.00. Serdecznie zapraszamy.
 11. Przypominamy, że w okresie wakacyjnym nie ma duszpasterskich odwiedzin chorych w domach. W nagłych sytuacjach prosimy o osobisty kontakt z duszpasterzami.
 12. W miesiącach wakacyjnych lipiec i sierpień w dni powszednie Msze św. w naszym kościele sprawowane są o godz. 7.00 i 18.30. Nie ma Mszy św. o godz. 8.30 z wyjątkiem pierwszego piątku i dnia fatimskiego. W niedziele Msze św. według stałego porządku.
 13. W przyszłą niedzielę swoje imienny obchodzi o. Proboszcz. Msza św. imieninowa o godz. 11.30. Również w przyszłą niedzielę powitamy w naszej parafii nowego wikariusza o. Mateusza.
 14. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Jest nowy numer Gościa Niedzielnego, a u ministrantów przed kościołem nowy wakacyjny numer naszej parafialnej gazetki „U Oblat”.
 15. Pan Bóg powołał do wieczności: śp. Mirosława Famułę, Stanisława Maślankę, Pelagię Czaj. Wieczny odpoczynek…
 16. Wszystkim naszym parafianom i miłym gościom życzymy dobrej niedzieli i błogosławionego tygodnia. Obchodzącym w tym tygodniu imieniny lub urodziny składamy najserdeczniejsze życzenia. Przyjmijmy Boże błogosławieństwo.