Ogłoszenia duszpasterskie

XVII Niedziela zwykła

24.07.2022

 1. Witamy w naszej wspólnocie parafialnej Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej z Opola: o. Krzysztofa Tarwackiego OMI i dk. Jędrzeja Baranowskiego OMI. Bóg zapłać za głoszone nam Słowo Boże. Dzisiejsza składka jest przeznaczona na budowę kościoła w Opolu pw. św. Jana Pawła II.
 2. Dzisiaj z racji wspomnienia liturgicznego św. Krzysztofa patrona kierowców, błogosławieństwo kierowców i ich pojazdów. Przy poświęceniu pojazdów otrzymamy pamiątkowy znaczek z wizerunkiem św. Krzysztofa i krótką modlitwą kierowcy. Ofiary składane przy tej okazji przeznaczone będą na pomoc misjonarzom w zdobywaniu transportu w pracy misyjnej. Poświęcenie samochodów w trzech miejscach: przy wyjeździe przed główną bramą, na targowisku i na parkingu za zakładem pogrzebowym.
 3. Nieszpory niedzielne o godz. 18.00.
 4. We wtorek uroczystość odpustowa ku czci św. Anny w zabytkowym drewnianym kościele w Lublińcu. Plan uroczystości wywieszony jest w gablocie. Suma odpustowa we wtorek o godz. 11.00.
 5. W okresie wakacyjnym w każdy wtorek Msza św. o godz. 18.30 odprawiana jest w klimacie oazowym. Za oprawę muzyczną i liturgię odpowiada Domowy Kościół. Serdecznie zapraszamy.
 6. W środę na zakończenie Mszy św. wieczornej nabożeństwo do Matki Bożej Nastającej Pomocy.
 7. W czwartek od godz. 18.00 adoracja Najświętszego Sakramentu.
 8. W miesiącach wakacyjnych lipiec i sierpień w dni powszednie Msze św. w naszym kościele sprawowane są o godz. 7.00 i 18.30. Nie ma Mszy św. o godz. 8.30 z wyjątkiem pierwszego piątku i dnia fatimskiego. W niedziele Msze św. według stałego porządku.
 9. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Jest nowy numer Gościa Niedzielnego.
 10. Pan Bóg powołał do wieczności: śp. Izabelę Ulfik. Wieczny odpoczynek…
 11. Wszystkim naszym parafianom i miłym gościom życzymy dobrej niedzieli i błogosławionego tygodnia. Obchodzącym w tym tygodniu imieniny lub urodziny składamy najserdeczniejsze życzenia. Przyjmijmy Boże błogosławieństwo.