Ogłoszenia duszpasterskie

XXIII Niedziela zwykła  

04.09.2022 r.

 1. Nieszpory niedzielne o godz. 18.00.
 2. W środę na zakończenie Mszy św. wieczornej nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
 3. W czwartek święto Narodzenia NMP. W naszym Wyższym Seminarium Duchownym w Obrze śluby wieczyste. Jednym ze składających jest nasz brat Jakub Król OMI. Pamiętajmy w modlitwie o składających wieczystą profesję zakonną.
 4. W czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 18.00.
 5. W piątek spotkanie młodzieżowej wspólnoty Niniwa o godz. 19.15 w domu katechetycznym.
 6. W piątek po Mszy św. wieczornej w kaplicy fatimskiej spotkanie liderów i animatorów grup parafialnych. Zapraszamy i prosimy o obecność przedstawicieli wspólnot.
 7. W sobotę o godz. 10.00 zbiórka ministrantów w kościele. Zachęcamy nowych kandydatów do służby przy ołtarzu. Próba scholii parafialnej w sobotę o godz. 10.00 w domu katechetycznym. Zapraszamy dziewczynki i chłopców do śpiewu podczas Mszy św. w niedziele o godz. 10.00.
 8. W przyszłą niedzielę podczas Mszy św. o godz. 10.00 poświęcenie tornistrów i przyborów szkolnych tegorocznych pierwszoklasistów.
 9. Za tydzień w niedzielę po Mszy św. o godz. 14.30 spotkanie Przyjaciół Misji Oblackich w auli domu katechetycznym. Serdecznie zapraszamy.
 10. W przyszłą niedzielę odpust w parafii Podwyższenia Krzyża Świętego w Lublińcu. Suma odpustowa o godz. 11.30.
 11. Za tydzień składka przeznaczona na Stolicę Apostolską. Nasza składka inwestycyjna przeniesiona na niedzielę 18 września.
 12. Organizujemy jednodniową pielgrzymkę do Sanktuarium Relikwii Krzyża Świętego na główny odpust 14 września. Zapisy w biurze parafialnym i zakrystii do przyszłej niedzieli. Koszt 25 zł od osoby.
 13. W dniach 14 i 15 września (środa i czwartek) w biurze parafialnym w godzinach 19.00-20.30 rozpoczną się zapisy dzieci pierwszokomunijnych, które 28 maja 2023 roku przystąpią do I Komunii św. w naszej parafii. Zapisu dokonują rodzice podczas rozmowy z o. Proboszczem.
 14. Za dwa tygodnie 18 września odpust w naszej parafii ku czci św. Stanisława Kostki. Odpust tradycyjnie poprzedzimy przygotowaniem tzw. Triduum. W tym roku kazania odpustowe będzie głosił o. Krzysztof Wolnik OMI. Dzień odpustu to także jubileusz 80 lecia naszej parafii. Uroczystej sumie przewodniczyć będzie i Słowo Boże wygłosi Biskup gliwicki Jan Kopiec.
 15. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Jest nowy numer Gościa Niedzielnego, dla najmłodszych parafian Mały Gość, oraz nowy numer Misyjnych Dróg.
 16. Pan Bóg powołał do wieczności: śp. Felicję Bąk i Irenę Widera. Wieczny odpoczynek…
 17. Wszystkim naszym parafianom i miłym gościom życzymy dobrej niedzieli i błogosławionego tygodnia. Obchodzącym w tym tygodniu imieniny lub urodziny składamy najserdeczniejsze życzenia. Przyjmijmy Boże błogosławieństwo.