Ogłoszenia duszpasterskie

XXIV Niedziela zwykła  

11.09.2022 r.

 1. Witamy w naszej wspólnocie parafialnej i zakonnej kleryka Eugeniusza Kanieckiego OMI, który odbywa roczny staż pastoralny w naszej parafii. Życzymy obfitości Bożych darów i opieki Niepokalanej.
 2. Dziś podczas Mszy św. o godz. 10.00 poświęcenie tornistrów i przyborów szkolnych tegorocznych pierwszoklasistów. dzisiejsza składka przeznaczona na Stolicę Apostolską. Nasza składka inwestycyjna przeniesiona na przyszłą niedzielę.
 3. Dziś po Mszy św. o godz. 14.30 spotkanie Przyjaciół Misji Oblackich w auli domu katechetycznego. Serdecznie zapraszamy.
 4. Nieszpory niedzielne o godz. 18.00.
 5. We wtorek dzień fatimski. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

– godz. 7.00 Msza św. recytowana z kazaniem

– godz. 8.00 różaniec prowadzony przez wiernych

– godz. 8.30 Msza św. z kazaniem

– godz. 12.00 Msza św. z kazaniem. Po Mszy św. różaniec i adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 18.00

– godz. 17.00 błogosławieństwo dzieci i rodzin oczekujących potomstwa

– godz. 18.30 Msza św. z kazaniem zakończona procesją różańcową, na którą zapraszamy orkiestrę i poczty sztandarowe. Prosimy o zabranie świec. O przyozdobienie figury Matki Bożej Fatimskiej proszę wspólnotę młodzieżową Niniwa i ministrantów.

 1. W środę z naszej parafii wyrusza pielgrzymka na św. Krzyż na główne uroczystości odpustowe. Wyjazd o godz. 7.00, powrót ok. godz. 21.00. Zbiórka o godz. 6.45 na parkingu przed zakładem pogrzebowym. Nie ma już wolnych miejsc.
 2. W środę i czwartek (14 i 15 września) w biurze parafialnym w godzinach 19.00-20.30 rozpoczną się zapisy dzieci pierwszokomunijnych, które 28 maja 2023 roku przystąpią do I Komunii św. w naszej parafii. Zapisu dokonują rodzice podczas rozmowy z o. Proboszczem.
 3. W środę na zakończenie Mszy św. wieczornej nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
 4. W czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 18.00.
 5. W piątek przypada III piątek miesiąca. O godz. 18.30 Msza św. z kazaniem, po Mszy św. wieczór uwielbienia do godz. 20.30 zakończony Apelem Jasnogórskim. W tym miesiącu wieczór będzie animować wspólnota młodzieżowa Niniwa. Serdecznie zapraszamy.
 6. W sobotę o godz. 10.00 zbiórka ministrantów w kościele. Zachęcamy nowych kandydatów do służby przy ołtarzu. Próba scholii parafialnej w sobotę o godz. 10.00 w domu katechetycznym. Zapraszamy dziewczynki i chłopców do śpiewu podczas Mszy św. w niedziele o godz. 10.00.
 7. Za tydzień 18 września odpust w naszej parafii ku czci św. Stanisława Kostki. Odpust tradycyjnie poprzedzimy przygotowaniem tzw. Triduum, od czwartku do soboty Msze św. z kazaniami o godz. 7.00, 8.30 i 18.30. W tym roku kazania odpustowe będzie głosił o. Krzysztof Wolnik OMI. Dzień odpustu to także jubileusz 80 lecia naszej parafii. Uroczystej sumie przewodniczyć będzie i Słowo Boże wygłosi Biskup gliwicki Jan Kopiec.
 8. Zachęcamy do głosowania na zadania, które mają zostać zrealizowane w ramach IV edycji Marszałkowskiego Budżetu Obywatelskiego Województwa Śląskiego w sprawie utworzenia miejsc postojowych na terenie Wojewódzkiego Szpitala Neuropsychiatrycznego w Lublińcu. Głosowanie do dzisiaj. Więcej informacji na plakacie w gablotach.
 9. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Jest nowy numer Gościa Niedzielnego.
 10. Wszystkim naszym parafianom i miłym gościom życzymy dobrej niedzieli i błogosławionego tygodnia. Obchodzącym w tym tygodniu imieniny lub urodziny składamy najserdeczniejsze życzenia. Przyjmijmy Boże błogosławieństwo.