Ogłoszenia duszpasterskie

XXVI Niedziela zwykła

25.09.2022 r.

 1. Za nami odpust parafialny i jubileusz 80 lecia naszej parafii. Chcemy bardzo serdecznie podziękować wszystkim, którzy przyczynili się do przygotowania uroczystości. Dziękujemy: ks. Biskupowi, kapłanom diecezjalnym i zakonnym, ministrantom i szafarzom, kościelnemu, organistom, Oblackiemu Chórowi Kameralnemu, orkiestrze, niosącym baldachim i sztandary, przygotowującym dekoracje i kwiaty w kościele, rozdającym jabłka. Wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do uroczystego obchody odpustu i jubileuszu serdeczne Bóg zapłać.
 2. Dziś kazania głoszą nam Ojcowie z Prokury Misyjnej z Poznania. Dziękujemy za obecność i głoszone Słowo Boże. Przed kościołem znajduje się namiot misyjny, gdzie znajdziemy pamiątki z misji i możemy wspomóc misje składając ofiarę.
 3. Nieszpory niedzielne o godz. 18.00.
 4. W środę na zakończenie Mszy św. wieczornej nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
 5. W czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 18.00.
 6. W czwartek po Mszy św. wieczornej w kaplicy fatimskiej spotkanie rodziców dzieci pierwszokomunijnych, które 28 maja 2023 w naszej parafii będą obchodzić dzień I komunii św.
 7. W piątek rozpoczyna się w naszej parafii weekendowy kurs przedmałżeński Mszą św. o godz. 18.30. Nauki odbywać się będą w auli szkoły katolickiej. Zapisy podczas pierwszego spotkania.
 8. W piątek spotkanie młodzieżowej wspólnoty Niniwa w domu katechetycznym o godz. 19.15.
 9. W sobotę o godz. 10.00 zbiórka ministrantów w kościele. Zachęcamy nowych kandydatów do służby przy ołtarzu. Próba scholii parafialnej w sobotę o godz. 10.00 w domu katechetycznym. Zapraszamy dziewczynki i chłopców do śpiewu podczas Mszy św. w niedziele o godz. 10.00.
 10. W tym tygodniu przypada I sobota miesiąca. Godzinki ku czci Niepokalanego Poczęcia NMP o godz. 8.00. O godz. 13.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu, różaniec, medytacja według wskazań Sekretariatu Fatimskiego, krótka adoracja w ciszy. W czasie medytacji i adoracji okazja do spowiedzi. O godz. 14.00 Msza św. w intencji wynagradzającej. Po Mszy św. koronka do Bożego Miłosierdzia.
 11. W sobotę rozpoczynamy październik miesiąc modlitwy różańcowej. Zapraszamy na nabożeństwa różańcowe dla dorosłych i młodzieży codziennie o godz. 17.45. Dzieci zapraszamy od poniedziałku do piątku o godz. 17.15. Tradycyjnie w dni powszednie modlitwę prowadzą wspólnoty parafialne, w soboty i niedziele duszpasterze. Grafik wspólnot prowadzących różaniec znajduje się w nowym numerze gazetki parafialnej U Oblat.
 12. W pierwszą sobotę kapłańskie odwiedziny chorych w domach od godz. 9.00. Nowych chorych zgłaszamy w biurze parafialnym lub w zakrystii.
 13. W przyszłą niedzielę ogólnopolska zbiórka do puszek na potrzeby Caritas.
 14. Parafialna Wspólnota Żywego Różańca zaprasza na Diecezjalną pielgrzymkę do  Sanktuarium Matki Bożej Pokornej w Rudach w sobotę 8 października. W programie: modlitwa różańcowa, Msza św., konferencja, nabożeństwo maryjne. Wyjazd o godz. 8.30 z parkingu obok Domu Pogrzebowego i powrót ok. godz.15.30. Koszt 50 zł, zapisy w zakrystii lub kancelarii parafialnej do wtorku 4 października.
 15. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Jest nowy numer Gościa Niedzielnego, dla najmłodszych parafian Mały Gość. U ministrantów przed kościołem jest nowy powakacyjny numer naszej parafialnej gazetki U Oblat.
 16. Pan Bóg powołał do wieczności: śp. Zenona Wróbel. Wieczny odpoczynek…
 17. Wszystkim naszym parafianom i miłym gościom życzymy dobrej niedzieli i błogosławionego tygodnia. Obchodzącym w tym tygodniu imieniny lub urodziny składamy najserdeczniejsze życzenia. Przyjmijmy Boże błogosławieństwo.