Ogłoszenia duszpasterskie

XXVII Niedziela zwykła

02.10.2022 r.

 1. Dziś kończy się w naszej parafii weekendowy kurs przedmałżeński. Następny kurs planowany jest na termin 27-29 stycznia 2023 roku.
 2. Dziś przed kościołem ogólnopolska zbiórka do puszek na potrzeby Caritas.
 3. Rozpoczęliśmy październik miesiąc modlitwy różańcowej. Zapraszamy na nabożeństwa różańcowe dla dorosłych i młodzieży codziennie o godz. 17.45. Dzieci zapraszamy od poniedziałku do piątku o godz. 17.15. Tradycyjnie w dni powszednie modlitwę prowadzą wspólnoty parafialne, w soboty i niedziele duszpasterze. Grafik wspólnot prowadzących różaniec znajduje się w nowym numerze gazetki parafialnej U Oblat.
 4. We wtorek wspominamy w liturgii św. Franciszka patrona ekologów i miłośników przyrody. Zapraszamy szczególnie dzieci na nabożeństwo dziękczynienia za dzieło stworzenia o godz. 17.15 ze swoimi zwierzątkami. Nabożeństwo odbędzie się przy grocie.
 5. W środę po Mszy św. wieczornej w kaplicy fatimskiej spotkanie wspólnoty Żywego Różańca.
 6. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i piątek miesiąca. W pierwszy czwartek Msze św. z komunią św. pod dwiema postaciami dla wszystkich wiernych. Adoracja Najświętszego Sakramentu w intencji powołań kapłańskich, zakonnych i misyjnych od godz. 17.30.
 7. W czwartek po Mszy św. wieczornej spotkanie Rady Parafialnej w domu katechetycznym. Serdecznie zapraszamy wszystkich Radnych.
 8. W pierwszy piątek Msze św. z fragmentami dzienniczka św. siostry Faustyny o godz. 7.00, 8.30, 18.30. O godz. 17.00 Msza św. szkolna, zapraszamy wszystkie dzieci z rodzicami. Spowiedź pół godziny przed każdą Mszą św. Nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa na zakończenie nabożeństwa różańcowego. Tego dnia składka przeznaczona na parafialną Caritas.
 9. W piątek spotkanie młodzieżowej wspólnoty Niniwa w domu katechetycznym o godz. 19.15.
 10. W sobotę o godz. 10.00 zbiórka ministrantów w kościele. Zachęcamy nowych kandydatów do służby przy ołtarzu. Próba scholii parafialnej w sobotę o godz. 10.00 w domu katechetycznym. Zapraszamy dziewczynki i chłopców do śpiewu podczas Mszy św. w niedziele o godz. 10.00.
 11. Za tydzień podczas Mszy św. swoim świadectwem powołania będzie się dzielił br. Jakub Król OMI z naszej wspólnoty zakonnej, który 8 września br. w Obrze złożył wieczyste śluby zakonne.
 12. Za tydzień II niedziela miesiąca i nasza składka inwestycyjna. Jednocześnie informujemy, że zostało zamontowane nowe oświetlenie pod arkanami, a w tym miesiącu położymy nową blachę.
 13. Parafialna Wspólnota Żywego Różańca zaprasza na Diecezjalną pielgrzymkę do  Sanktuarium Matki Bożej Pokornej w Rudach w sobotę 8 października. W programie: modlitwa różańcowa, Msza św., konferencja, nabożeństwo maryjne. Wyjazd o godz. 8.30 z parkingu obok Domu Pogrzebowego i powrót ok. godz.15.30. Koszt 50 zł, zapisy w zakrystii lub kancelarii parafialnej do wtorku 4 października.
 14. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Jest nowy numer Gościa Niedzielnego, Gość Ekstra poświęcony osobie św. siostrze Faustynie Kowalskiej, apostołce miłosierdzia w cenie 12 zł, oraz ostatnie egzemplarze naszej parafialnej gazetki U Oblat.
 15. Dziś przed kościołem możliwość nabycia pamiątek jubileuszowych z okazji 80 lecia naszej parafii. Stoisko przed kościołem obsługuje kl. Eugeniusz. Kubki w cenie 10 zł, pozostałe pamiątki: smycze do kluczy, breloczki, długopisy za dobrowolną ofiarę.
 16. Pan Bóg powołał do wieczności: śp. Mariusza Ściborowskiego, Roberta Walentynowicza, Reginę Maniurka. Wieczny odpoczynek…
 17. Wszystkim naszym parafianom i miłym gościom życzymy dobrej niedzieli i błogosławionego tygodnia. Obchodzącym w tym tygodniu imieniny lub urodziny składamy najserdeczniejsze życzenia. Przyjmijmy Boże błogosławieństwo.