Ogłoszenia duszpasterskie

Święto św. Szczepana, pierwszego męczennika

II dzień Świąt Narodzenia Pańskiego

26.12.2022 r.

 1. Święta Bożego Narodzenia to czas ogromnej pracy i przygotowań. Pragnę podziękować wszystkim, którzy przyczynili się do obchodów tajemnicy Wcielenia Syna Bożego: współbraciom Oblatom za pomoc, Ojcom za posługę w konfesjonale i sparowaną liturgię, diakonowi Łukaszowi, braciom i klerykowi Eugeniuszowi za pomoc w parafii. Diakoni dekoracyjnej za przygotowanie dekoracji kościoła, młodzieży ze wspólnoty Niniwa, ministrantom za piękną liturgię, scholii, organistom, kościelnemu, szafarzom. Wielkie podziękowanie za ofiarowanie choinek do kościoła. Wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do przygotowania i przeżycia Świąt Narodzenia Pańskiego składamy serdeczne Bóg zapłać.
 2. Dziś w II dzień Świąt Narodzenia Pańskiego Msze św. w porządku niedzielnym.
 3. Przypominamy, że do 2 lutego wszystkie Msze św. odprawiane są w górnym kościele.
 4. We wtorek święto św. Jana Apostoła i Ewangelisty, podczas każdej Mszy św. poświęcenie wina. Tego dnia swoje imieniny obchodzi ks. Biskup Jan Kopiec. Pamiętajmy o naszym Pasterzu w swoich modlitwach.
 5. We wtorek rozpoczynają się odwiedziny duszpasterskie zwane kolędą. Ojcowie z ministrantami odwiedzą nasze domy z Bożym błogosławieństwem. Plan kolędy znajduje się w naszej gazetce parafialnej oraz na stronie internetowej. Prosimy przygotować stół nakryty obrusem, krzyż i świece. Wodę święconą możemy zabrać w naczynkach z furty klasztornej. Postarajmy się w miarę możliwości oto, by rodzina była w komplecie.
 6. W środę na zakończenie Mszy św. wieczornej nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
 7. W czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 18.00.
 8. W piątek biuro parafialne czynne tylko od 9.15 do 10.15.
 9. W piątek święto św. Rodziny.
 10. W sobotę zakończenie Roku Pańskiego 2022. Zapraszamy na Mszę św. z nabożeństwem dziękczynnym o godz. 17.00.
 11. Zapraszamy w pierwszy dzień nowego roku na Mszę św. kwadrans po północy. Msza św. zostanie poprzedzona Adoracją Najświętszego Sakramentu od godz. 23.00. O północy przed kościołem przywitamy nowy rok szklanką mleka lub oranżady i złożymy siebie noworoczne życzenia.
 12. W niedzielę Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi, oraz Światowy Dzień Modlitw o Pokój. Msze św. w naszej parafii jak w każdą niedzielę, z wyjątkiem, że nie ma Mszy św. o godz. 7.00.
 13. Już dziś zapraszamy w Uroczystość Objawienia Pańskiego 6 stycznia na Orszak Trzech Króli. Powracamy do Orszaku składającego się z trzech tras w trzech kolorach. Nasza parafia w kolorze zielonym wyruszy o godz. 12.30 sprzed naszego kościoła w kierunku centrum. Tam połączymy się
  z pozostałymi parafiami. Przejdziemy przez miasto na Rynek, a następnie cały Orszak uda się do naszej świątyni, gdzie odbędzie się pokłon III Króli i krótki koncert kolęd. Serdecznie zapraszamy całe rodziny. Więcej informacji na plakatach.
 14. W związku z Orszakiem Starosta Powiatu ogłasza konkurs na najpiękniejszą koronę królewską. Technika prac dowolna. Prace przynosimy do zakrystii do 1 stycznia. Rozstrzygnięcie konkursu 6 stycznia podczas Mszy św. o godz. 10.00. Zwycięzca otrzyma nagrodę na zakończenie Orszaku.
 15. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Jest świąteczny numer Gościa Niedzielnego w cenie 15 zł, najnowszy numer Misyjnych Dróg oraz ostatnie egzemplarze naszej parafialnej gazetki U Oblat z planem kolędy. W zakrystii do nabycia Kalendarze Niniwity na 2023 rok. Cena 20 zł.
 16. Wszystkim naszym parafianom i miłym gościom życzymy dobrej świętowania i błogosławionego tygodnia. Obchodzącym w tym tygodniu imieniny lub urodziny składamy najserdeczniejsze życzenia. Przyjmijmy Boże błogosławieństwo.