Ogłoszenia duszpasterskie

Niedziela – Święto Chrztu Pańskiego

08.01.2023 r.

 1. Dziś Święto Chrztu Pańskiego, które kończy okres Narodzenia Pańskiego. Tradycyjnie dekoracja w kościele i śpiew kolęd będą nam towarzyszyć do Święta Ofiarowania Pańskiego 2 lutego.
 2. Dziś II niedziela miesiąca i składka inwestycyjna.
 3. Nieszpory niedzielne o godz. 18.00.
 4. Przypominamy, że do 2 lutego wszystkie Msze św. odprawiane są w górnym kościele.
 5. Trwają odwiedziny duszpasterskie w naszej parafii. Kolęda jeszcze do środy 11 stycznia. Ojcowie z ministrantami odwiedzają nasze domy z Bożym błogosławieństwem. Plan kolędy znajduje się w naszej gazetce parafialnej oraz na stronie internetowej. Prosimy przygotować stół nakryty obrusem, krzyż i świece. Wodę święconą możemy zabrać w naczynkach z furty klasztornej. Postarajmy się w miarę możliwości oto, by rodzina była w komplecie. Kolęda uzupełniająca w środę od godz. 15.30. Kto w wyznaczonym terminie nie mógł przyjąć kolędy może się zapisać w zakrystii.
 6. W środę na zakończenie Mszy św. wieczornej nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
 7. W czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 18.00.
 8. W piątek dzień fatimski, zapraszamy do wspólnej modlitwy:

– godz. 7.00 Msza św. recytowana z kazaniem

– godz. 8.00 różaniec prowadzony przez wiernych

– godz. 8.30 Msza św. z kazaniem

– godz. 12.00 Msza św. z kazaniem. Po Mszy św. różaniec przed Najświętszym Sakramentem, zakończony błogosławieństwem. W okresie zimowym nie ma adoracji do Mszy św. wieczornej.

– godz. 18.00 różaniec

– godz. 18.30 Msza św. z kazaniem

 1. W sobotę 14 stycznia zapraszamy na opłatek misyjny Przyjaciół Misji. O godz. 9.30 różaniec misyjny, o godz. 10.00 Msza św. Po Mszy św. zapraszamy na poczęstunek do domu katechetycznego.
 2. W przyszłą niedzielę w ramach kazania usłyszymy pokłosie kolędowe. W przyszłą niedzielę będzie można na tacę złożyć ofiarę kolędową. Już dziś za złożone ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać.
 3. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Jest nowy numer Gościa Niedzielnego. Cena Gościa od nowego roku wynosi 10 zł.
 4. Pan Bóg powołał do wieczności: śp. Jerzego Wróbla. Wieczny odpoczynek…
 5. Wszystkim naszym parafianom i miłym gościom życzymy dobrej niedzieli i błogosławionego tygodnia. Obchodzącym w tym tygodniu imieniny lub urodziny składamy najserdeczniejsze życzenia. Przyjmijmy Boże błogosławieństwo.