Ogłoszenia duszpasterskie

VII Niedziela zwykła

19.02.2023 r.

 1. Dziś w naszej parafii po Mszach św. zbiórka do puszek dla poszkodowanej trzęsieniem ziemi w Turcji i Syrii organizowana przez Caritas Polska. Za złożone ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać.
 2. Dziś z okazji obchodzonego kilka dni temu dnia zakochanych zapraszamy na babeczki ze szczyptą miłości. Młodzież ze wspólnoty Niniwa przygotowała pyszne wypieki. Dochód z babeczek przeznaczony jest na wakacyjny wyjazd młodzieży.
 3. Dziś rozpoczynamy dni Eucharystyczne przed Wielkim Postem. Adoracja po Mszy św. o godz. 14.30 do 18.00. W poniedziałek i wtorek od godz. 7.30 do 8.30. Po południu adoracja od godz. 15.00 do 18.30. Popołudniową adorację rozpoczynamy koronką do Miłosierdzia Bożego.
 4. Nieszpory niedzielne o godz. 18.00.
 5. W środę rozpoczynamy okres Wielkiego Postu. Msze św. w górnym kościele z kazaniem i posypaniem głów popiołem o godz. 7.00, 8.30, 10.00 (dla szkoły katolickiej), 12.00, 15.30, 17.00 i 18.30. W Środę Popielcową obowiązuje post ścisły, jakościowy i ilościowy. Przypominamy, że przez cały okres Wielkiego Postu obowiązuje zakaz udziału w zabawach. Zachęcamy również, by w okresie Wielkiego Postu podejmować wyrzeczenia abstynenckie. W środę biuro parafialne nieczynne.
 6. W czwartek rozpoczniemy nasze parafialne rekolekcje wielkopostne, które w tym roku poprowadzi o. Rafał Kupczak OMI – misjonarz ludowy i rekolekcjonista obecnie posługujący w Sanktuarium na Świętym Krzyżu. Msze św. z nauką rekolekcyjną w górnym kościele o godz. 7.00, 8.30 i 18.30. Spowiedź przed każdą Mszą św. Zachęcamy, aby zarezerwować sobie czas na odnowę duchową.
 7. W czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 18.00.
 8. W Wielkim Poście zapraszamy na nabożeństwa pasyjne. Droga Krzyżowa w piątki dla dzieci o godz. 16.45, dla młodzieży i dorosłych o godz. 18.00, w niedzielę po Mszy św. o godz. 11.30. Kartki na wypominki wyłożone są na stoliku za ławkami i przy furcie. Gorzkie Żale w niedziele o godz. 17.30. W tym roku kazania pasyjne głosi o. Mateusz.
 9. Tradycyjnie prosimy wspólnoty parafialne o przygotowanie i poprowadzenie rozważań nabożeństw Drogi Krzyżowej w piątki:

24.02.2023 – Ojciec rekolekcjonista

03.03.2023 – Żywy Różaniec, Przyjaciele Misji, Caritas

10.03.2023 – Domowy Kościół, Neokatechumenat

17.03.2023 – Apostolat Maryjny, Krąg biblijny, Nadzwyczajni Szafarze Komunii Świętej

24.03.2023 – Odnowa w Duchu Świętym Miriam, Lektorzy dorośli

31.03.2023 – Niniwa, Ministranci

 1. W sobotę zbiórka ministrantów o godz. 10.00 w kościele. Zapraszamy nowych kandydatów do służby przy ołtarzu. Próba scholii o godz. 10.00 w domu katechetycznym.
 2. Za tydzień decyzją Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski odbędzie się zbiórka do puszek dla Ukrainy. Zbiórkę organizuje Caritas Polska. O przeprowadzenie zbiórki proszę Parafialny Zespół Caritas.
 3. Katolicki Zespół Szkolno-Przedszkolny im. św. Edyty Stein Fundacji Edukacji Katolickiej rozpoczął nabór do klas pierwszych oraz grup przedszkolnych. Zachęcamy do zapoznania się z ofertą szkoły.
 4. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Jest nowy numer Gościa Niedzielnego, a dla najmłodszych parafian Mały Gość Niedzielny. Przed kościołem u ministrantów nowy numer naszej parafialnej gazetki U Oblat.
 5. Organizujemy parafialną pielgrzymkę do Kodnia w dniach 17-19 kwietnia. Koszt od osoby to 530 zł. W programie również Sanktuarium w Skarżysku Kamiennej i na Świętym Krzyżu. Zapisy w zakrystii.
 6. Pan Bóg powołał do wieczności: śp. Krzysztofa Hutera, Zenonę Dziuk, Krystynę Kazek. Wieczny odpoczynek…
 7. Wszystkim naszym parafianom i miłym gościom życzymy dobrej niedzieli i błogosławionego tygodnia. Obchodzącym w tym tygodniu imieniny lub urodziny składamy najserdeczniejsze życzenia. Przyjmijmy Boże błogosławieństwo.