To nie tylko wydarzenie, ale także integracja. Babeczki zostały własnoręcznie wykonane przez młodzież z Lublińca. W tym celu wraz z duszpasterzem udali się do Oblackiego Centrum Młodzieży w Kokotku, aby w miejscowej kuchni wypiec ponad 2 tysiące słodkości. Wkład pracy już można określić mianem „szczypty miłości”. Całonocne pieczenie zakończyło się sukcesem. Zakalców nie było.

W niedzielę 19 lutego młodzież była obecna przed kościołem św. Stanisława Kostki w Lublińcu, gdzie każdy mógł nabyć słodkie wypieki związane z niedawnym wspomnieniem św. Walentego. Plac klasztorny wypełnił się muzyką z motywami miłości, a stoiska nie mogły narzekać na brak zainteresowania.

Upiekliśmy ponad 2 tys. babeczek w miłej atmosferze – wyjaśnia o. Mariusz Piasecki OMI, duszpasterz w oblackiej parafii. – Babeczki rozdajemy po każdej Mszy św. przed kościołem. Do każdej z nich dołączone jest serduszko z cytatem św. Pawła o miłości. Przy okazji dziękuję młodym, Oblackiemu Centrum Młodzieży i przyjaciołom za wspaniałą współpracę.

Babeczki trafiły także do pobliskiego klasztoru sióstr elżbietanek, gdzie przebywają starsze i schorowane zakonnice.

Dochód uzyskany ze sprzedaży przeznaczony jest na wakacyjne wyjazdy młodzieżowej wspólnoty NINIWA, która działa przy parafii św. Stanisława Kostki w Lublińcu.

A dziś w Lublińcu można było skosztować babeczek "ze szczyptą miłości" 🧁❤️ Więcej informacji już niebawem... Niniwa Lubliniec #oblaci #młodzież #Lubliniec #Walentynki

Opublikowany przez Misjonarze Oblaci MN w Polsce Niedziela, 19 lutego 2023

(oblaci.pl)