Ogłoszenia duszpasterskie

I Niedziela Wielkiego Postu

26.02.2023 r.

 1. Dziś kończą się nasze parafialne rekolekcje wielkopostne. Dziękujemy o. Rafałowi Kupczakowi OMI naszemu rekolekcjoniście za głoszone Słowo Boże. Życzymy obfitości darów Ducha Świętego w posłudze misjonarskiej szczególne na czas Wielkiego Postu.
 2. Dziś decyzją Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski zbiórka do puszek dla Ukrainy. Zbiórkę organizuje Caritas Polska. Za złożone ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać.
 3. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz. 17.30. Za udział w nabożeństwie Gorzkich Żali można zyskać odpust zupełny. Dziś kazanie wygłosi o. Rekolekcjonista.
 4. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W pierwszy czwartek Adoracja Najświętszego Sakramentu w intencji powołań od godz. 17.30. Podczas Mszy św. o godz. 7.00, 8.30 i 18.30 komunia św. dla wszystkich wiernych pod dwiema postaciami.
 5. W pierwszy piątek Msze św. z fragmentami Dzienniczka św. siostry Faustyny o godz. 7.00, 8.30 i 18.30. O godz. 17.00 Msza św. szkolna. Zapraszamy dzieci z rodzicami. Spowiedź poł godziny przed każdą Mszą św. Nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa na zakończenie Mszy św. wieczornej. Składka tego dnia przeznaczona na parafialną Caritas.
 6. W Wielkim Poście zapraszamy na nabożeństwa pasyjne. Droga Krzyżowa w piątki dla dzieci o godz. 16.45, dla młodzieży i dorosłych o godz. 18.00, w niedzielę po Mszy św. o godz. 11.30. Kartki na wypominki wyłożone są na stoliku za ławkami i przy furcie. Gorzkie Żale w niedziele o godz. 17.30. W tym roku kazania pasyjne głosi o. Mateusz.
 7. Tradycyjnie prosimy wspólnoty parafialne o przygotowanie i poprowadzenie rozważań nabożeństw Drogi Krzyżowej w piątki:

03.03.2023 – Żywy Różaniec, Przyjaciele Misji, Caritas

10.03.2023 – Domowy Kościół, Neokatechumenat

17.03.2023 – Apostolat Maryjny, Krąg biblijny, Nadzwyczajni Szafarze Komunii Świętej

24.03.2023 – Odnowa w Duchu Świętym Miriam, Lektorzy dorośli

31.03.2023 – Niniwa, Ministranci

 1. W pierwszą sobotę miesiąca zapraszamy do wspólnej modlitwy. O godz. 8.00 Godzinki ku czci Niepokalanego Poczęcia NMP. O godz. 13.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu, różaniec, medytacja według wskazań Sekretariatu Fatimskiego, krótka adoracja w ciszy. W czasie medytacji i adoracji okazja do spowiedzi. O godz. 14.00 Msza św. w intencji wynagradzającej. Po Mszy św. koronka do Bożego Miłosierdzia.
 2. Kapłańskie odwiedziny chorych w domach w sobotę od godz. 9.00. Nowych chorych zgłaszamy w zakrystii lub biurze parafialnym.
 3. W sobotę zbiórka ministrantów o godz. 10.00 w kościele. Zapraszamy nowych kandydatów do służby przy ołtarzu. Próba scholii o godz. 10.00 w domu katechetycznym.
 4. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Jest nowy numer Gościa Niedzielnego oraz ostatni numer naszej parafialnej gazetki U Oblat.
 5. Organizujemy parafialną pielgrzymkę do Kodnia w dniach 17-19 kwietnia. Koszt od osoby to 530 zł. W programie również Sanktuarium w Skarżysku Kamiennej i na Świętym Krzyżu. Zapisy w zakrystii.
 6. Organizujemy parafialne wyjście do kina MDK Karolinka w Lublińcu na film o św. Józefie „Opiekun”. Seans dla naszej parafii odbędzie się 29 marca o godz. 19.15. Bilety w cenie 18 zł normalny, dla seniorów i dzieci po 15 zł. Zapisy na film w zakrystii lub w biurze parafialnym. Serdecznie zapraszamy.
 7. Narodowy Instytut Onkologii w Gliwicach zaprasza ubezpieczone Panie w wieku od 50 do 69 lat na bezpłatne badania mammograficzne do mammobusu przy Miejskim Domu Kultury w Lublińcu w dniach 1,2,3 i 6 marca. Od ostatniego badania musi upłynąć 2 lata. Prosimy zabrać dowód osobisty i zdjęcia z poprzedniej mammografii. Więcej informacji na plakatach i ulotkach.
 8. Pan Bóg powołał do wieczności: śp. Ewalda Polok, i Danielę Jabłońską. Wieczny odpoczynek…
 9. Wszystkim naszym parafianom i miłym gościom życzymy dobrej niedzieli i błogosławionego tygodnia. Obchodzącym w tym tygodniu imieniny lub urodziny składamy najserdeczniejsze życzenia. Przyjmijmy Boże błogosławieństwo.