Ogłoszenia duszpasterskie

IV Niedziela Wielkanocna

30.04.2023 r.

 1. Dziś Niedziela Dobrego Pasterza, która rozpoczyna tydzień modlitwy o powołania do służby w Kościele. Prośmy Boga w naszych modlitwach o dar nowych powołań kapłańskich, zakonnych i misyjnych.
 2. Nieszpory niedzielne o godz. 18.00.
 3. W poniedziałek rozpoczynamy maryjny miesiąc maj. Zapraszamy na nabożeństwa majowe codziennie o godz. 18.00. Zapraszamy również przez cały maj na Apele przy grocie o godz. 21.00.
 4. W środę Narodowe Święto Konstytucji 3 Maja oraz Uroczystość NMP Królowej Polski, głównej patronki Polski. Msze św. w naszym kościele w porządku niedzielnym w górnym kościele. Msza św. w intencji naszej Ojczyzny o godz. 11.30. Pamiętajmy, aby udekorować nasze domy i posesje flagami narodowymi.
 5. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W pierwszy czwartek podczas każdej Mszy św. komunia św. dla wszystkich wiernych pod dwiema postaciami. Adoracja w intencji powołań od godz. 17.30, o godz. 18.00 nabożeństwo majowe.
 6. W pierwszy piątek Msze św. z fragmentami Dzienniczka św. siostry Faustyny o godz. 7.00, 8.30 i 18.30. O godz. 17.00 Msza św. szkolna. Zapraszamy dzieci z rodzicami. Spowiedź poł godziny przed każdą Mszą św. Nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa na zakończenie nabożeństwa majowego. Składka tego dnia przeznaczona na parafialną Caritas.
 7. W pierwszą sobotę miesiąca zapraszamy do wspólnej modlitwy. O godz. 8.00 Godzinki ku czci Niepokalanego Poczęcia NMP. O godz. 13.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu, różaniec, medytacja według wskazań Sekretariatu Fatimskiego, krótka adoracja w ciszy. W czasie medytacji i adoracji okazja do spowiedzi. O godz. 14.00 Msza św. w intencji wynagradzającej. Po Mszy św. koronka do Bożego Miłosierdzia.
 8. Kapłańskie odwiedziny chorych w domach w sobotę od godz. 9.00. Nowych chorych zgłaszamy w zakrystii lub biurze parafialnym.
 9. W przyszłą niedzielę kazania w naszej wspólnocie głosić będzie dk. Adam Jończak OMI z Wyższego Seminarium Duchownego Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej w Obrze. Składka tego dnia przeznaczona na seminarium.
 10. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Jest nowy numer Gościa Niedzielnego.
 11. Wszystkim naszym parafianom i miłym gościom życzymy dobrej niedzieli i błogosławionego tygodnia. Obchodzącym w tym tygodniu imieniny lub urodziny składamy najserdeczniejsze życzenia. Przyjmijmy Boże błogosławieństwo.