Ogłoszenia duszpasterskie

Uroczystość Zesłania Ducha Świętego

28.05.2023 r.

 1. Dziś uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Podczas Mszy św. o godz. 11.00 uroczystość I Komunii św., a o godz. 13.00 Msza św. prymicyjna ks. Łukasza Rasztara. Przypominamy, że z racji uroczystości mamy dziś zmieniony porządek Mszy św. Msze św. w naszym kościele dziś o godz. 7.00, 8.00, 9.00, 11.00,13.00, 15.00 i 18.30.
 2. Zapraszamy jeszcze do środy na nabożeństwa majowe o godz. 18.00 i Apele przy grocie o godz. 21.00.
 3. W tym tygodniu Msze św. ze względu na biały tydzień w górnym kościele.
 4. W poniedziałek próba dla dzieci obchodzących rocznicę I Komunii św. o godz. 16.30.
 5. W czwartek rozpoczynamy czerwiec – miesiąc Serca Jezusowego. W dni powszednie nabożeństwa czerwcowe na zakończenie Mszy św. wieczornej. W niedziele o godz. 18.00.
 6. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W pierwszy czwartek podczas każdej Mszy św. komunia św. dla wszystkich wiernych pod dwiema postaciami. Od godz. 17.30 adoracja Najświętszego Sakramentu w intencji powołań kapłańskich, zakonnych i misyjnych. W pierwszy piątek Msze św. z fragmentami dzienniczka św. siostry Faustyny o godz. 7.00, 8.30, 18.30. O godz. 17.00 Msza św. szkolna. Spowiedź poł godziny przed każdą Mszą św. Na zakończenie Mszy św. wieczornej nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa.
 7. W pierwszą sobotę miesiąca o godz. 8.00 Godzinki ku czci Niepokalanego Poczęcia NMP. O godz. 13.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu, różaniec, medytacja według wskazań Sekretariatu Fatimskiego, krótka adoracja w ciszy. W czasie medytacji i adoracji okazja do spowiedzi. O godz. 14.00 Msza św. w intencji wynagradzającej. Po Mszy św. koronka do Bożego Miłosierdzia.
 8. Kapłańskie odwiedziny chorych w domach odbędą się wyjątkowo nie w pierwszą sobotę miesiąca, a w ostatnią sobotę przed wakacjami 17 czerwca.
 9. Rocznica I Komunii św. dla dzieci z parafii w niedzielę 4 czerwca podczas Mszy św. o godz. 10.00. Próba dla dzieci 29 maja o godz. 16.30. Tego dnia również podczas Mszy św. o godz. 11.30 prymicje o. Łukasza Orłowskiego OMI.
 10. Zapraszamy w sobotę 3 czerwca na XI Festyn Rodzinny U Oblat. Festyn odbędzie się tak jak w zeszłym roku na targowisku. Zaplanowano wiele atrakcji. Więcej informacji na plakatach.
 11. Podczas Festynu Rodzinnego jedną z atrakcji będzie loteria „Lizak z niespodzianką” dlatego Caritas parafialna zwraca się z prośbą o ofiarowanie fantów. Fanty można przynosić do biura parafialnego lub zakrystii. Na fanty mogą być przeznaczone takie rzeczy jak: zabawki, gry, przybory szkolne, kolorowanki, maskotki, słodycze, firmowe gadżety.
 12. Zwracamy się z prośbą o ofiarowanie ciast na Festyn. Prosimy o zapisywanie się ma listę w zakrystii. Ciasta przynosimy w dniu Festynu od 13.00 do stanowiska z wypiekami na targowisku. Najlepiej jeśli będą bez kremów. Prosimy o podpisanie blaszek, a najlepiej przynieść je w kartonikach.
 13. W dniach od 3 do 9 lipca odbędzie się Festiwal Życia w Kokotku. Największy chrześcijański Festiwal dla młodzieży w Polsce. W programie koncerty, warsztaty, konferencje, ekstremalny Bieg Festiwalowicza, codzienna Eucharystia, nabożeństwa i całodobowa adoracja. Zapisy u o. Mariusza i biurze parafialnym do 11 czerwca. Koszt to 499 zł.
 14. W weekend po Bożym Ciele 8-11.06. odbędzie się wędrówka młodzieży po Beskidzie Żywieckim – Wiosna Ludów. Spotkanie kilku grup w sobotę 10.06 na Hali Miziowej przy schronisku (dojście z Korbielowa). Zapraszamy, by dołączyć, Msza Św. o godzinie 12:00, homilię wygłosi o. Bartosz Madejski OMI a potem koncert poezji zespołu Dom o Zielonych Progach i biesiada. Miłośnicy górskich wrażeń i poezji przybywajcie. Zapraszamy rodziny. Więcej informacji na stronie: niniwa.pl
 15. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Jest nowy numer Gościa Niedzielnego.
 16. Pan Bóg powołał do wieczności: śp. Krzysztofa Nowaka. Wieczny odpoczynek…
 17. Wszystkim naszym parafianom i miłym gościom życzymy dobrej niedzieli i błogosławionego tygodnia. Obchodzącym w tym tygodniu imieniny lub urodziny składamy najserdeczniejsze życzenia. Przyjmijmy Boże błogosławieństwo.