Ogłoszenia duszpasterskie

Uroczystość Najświętszej Trójcy

04.06.2023 r.

 1. Dziś uroczystość Najświętszej Trójcy, która kończy okres przyjęcia Komunii św. wielkanocnej.
 2. Dziś w naszej parafii podczas Mszy św. o godz. 10.00 rocznica I Komunii świętej, a o godz. 11.30 Msza św. prymicyjna o. Łukasza Orłowskiego OMI.
 3. W czerwcu litania do Najświętszego Serca Jezusowego w dni powszednie na zakończenie Mszy św. wieczornej. W niedziele o godz. 18.00.
 4. W czwartek uroczystość Bożego Ciała. O godz. 8.00 Msza św. po niej procesja do czterech ołtarzy. Pierwszy ołtarz przy krzyżu oblackim przygotowuje nasza parafia. Następnie ołtarze przy szpitalu powiatowym, przy kościele św. Krzyża i ostatni na Rynku. Zachęcamy do uczestnictwa poczty sztandarowe, służbę liturgiczną, dzieci pierwszokomunijne, dziewczynki sypiące kwiaty i wszystkich wiernych. Pozostałe Msze św. o godz. 7.00, kolejna bezpośrednio po zakończeniu procesji, 14.30 i 18.30. Przypominamy o obowiązku uczestniczenia we Mszy św.
 5. W czasie oktawy Bożego Ciała Msze św. w górnym kościele. Msze św. z procesją eucharystyczną o godz. 18.30, w niedzielę procesja po sumie.
 6. Biskup gliwicki Sławomir Oder udzielił wszystkim wiernym przebywającym w piątek na terenie diecezji gliwickiej dyspensy od obowiązku zachowania piątkowej wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych.
 7. W przyszłą niedzielę Słowo Boże głosić nam będzie ks. neoprezbiter Łukasz Rasztar. Na zakończenie każdej Mszy św. udzielał będzie błogosławieństwa prymicyjnego.
 8. Za tydzień II niedziela miesiąca i nasza składka inwestycyjna.
 9. W przyszłą niedzielę zapraszamy po Mszy św. o godz. 14.30 na spotkanie Przyjaciół Misji Oblackich w domu katechetycznym.
 10. W dniach od 3 do 9 lipca odbędzie się Festiwal Życia w Kokotku. Największy chrześcijański Festiwal dla młodzieży w Polsce. W programie koncerty, warsztaty, konferencje, ekstremalny Bieg Festiwalowicza, codzienna Eucharystia, nabożeństwa i całodobowa adoracja. Zapisy u o. Mariusza i biurze parafialnym do 11 czerwca. Koszt to 499 zł.
 11. W weekend po Bożym Ciele 8-11.06. odbędzie się wędrówka młodzieży po Beskidzie Żywieckim – Wiosna Ludów. Spotkanie kilku grup w sobotę 10.06 na Hali Miziowej przy schronisku (dojście z Korbielowa). Zapraszamy, by dołączyć, Msza Św. o godzinie 12:00, homilię wygłosi o. Bartosz Madejski OMI a potem koncert poezji zespołu Dom o Zielonych Progach i biesiada. Miłośnicy górskich wrażeń i poezji przybywajcie. Zapraszamy rodziny. Więcej informacji na stronie: niniwa.pl
 12. Bractwo Najświętszego Sakramentu diecezji gliwickiej zaprasza na doroczną pielgrzymkę do Sanktuarium Pokornej Pani w Rudach 11 czerwca. Jednocześnie pragniemy zaprosić na jesienne spotkanie formacyjne 18 listopada w parafii św. Bartłomieja w Gliwicach-Szobiszowicach.
 13. Burmistrz Miasta Lubliniec ogłosił nabór wniosków w projekcie pod nazwą: Dostawa i montaż odnawialnych źródeł energii dla mieszkańców Gminy Lubliniec. Maksymalny, dopuszczalny poziom dofinansowania to 85% kosztów. Deklaracje przyjmowane są do 7 czerwca do godz. 15.00. Więcej informacji w Urzędzie Miejskim.
 14. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Jest nowy numer Gościa Niedzielnego.
 15. Pan Bóg powołał do wieczności: śp. Gizelę Pawełczyk i Genowefę Wojciechowską. Wieczny odpoczynek…
 16. Wszystkim naszym parafianom i miłym gościom życzymy dobrej niedzieli i błogosławionego tygodnia. Obchodzącym w tym tygodniu imieniny lub urodziny składamy najserdeczniejsze życzenia. Przyjmijmy Boże błogosławieństwo.