Ogłoszenia duszpasterskie

XVI Niedziela zwykła

23.07.2023 r.

 1. Nieszpory niedzielne o godz. 18.00.
 2. W środę na zakończenie Mszy św. wieczornej nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
 3. W środę uroczystość św. Anny, matki NMP, patronki naszej diecezji. Odpust ku czci św. Anny
  w zabytkowym drewnianym kościele w Lublińcu. Plan uroczystości wywieszony jest w gablocie. Suma odpustowa w środę o godz. 11.00.
 4. W czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 18.00.
 5. W miesiącach wakacyjnych lipiec i sierpień w dni powszednie Msze św. w naszym kościele sprawowane są o godz. 7.00 i 18.30. Nie ma Mszy św. o godz. 8.30 z wyjątkiem pierwszego piątku i dnia fatimskiego. W niedziele Msze św. według stałego porządku.
 6. W dniach od 17 do 19 sierpnia odbędzie się XXXI Diecezjalna Gliwicka piesza pielgrzymka na Jasną Górę. Zapisy przez stronę i internetową gliwicka.com do 17 sierpnia, lub w biurze parafialnym. Koszt dorośli 25 zł, młodzież 10 zł. Zachęcamy również do duchowego pielgrzymowania. Przy zapisie otrzymamy znaczek pielgrzyma.
 7. Pielgrzymów udających się do Fatimy proszę o uzupełnienie danych w biurze parafialnym. Zwolniły się dwa miejsca na pielgrzymkę do Fatimy. Chętni proszeni są o szybki kontakt z o. Proboszczem. Pielgrzymka odbędzie się w dniach 26.09-03.10.2023, koszt to 2600 zł + 370 euro.
 8. W przyszłą niedzielę z racji wspomnienia liturgicznego św. Krzysztofa patrona kierowców, błogosławieństwo kierowców i ich pojazdów. Przy poświęceniu pojazdów otrzymamy pamiątkowy magnes lub breloczek z wizerunkiem św. Krzysztofa. Ofiary składane przy tej okazji przeznaczone będą na pomoc misjonarzom w zdobywaniu transportu w pracy misyjnej.
 9. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Jest nowy numer Gościa Niedzielnego.
 10. Pan Bóg powołał do wieczności: śp. Zdzisława Unglik, Krystynę Michna. Wieczny odpoczynek…
 11. Wszystkim naszym parafianom i miłym gościom życzymy dobrej niedzieli i błogosławionego tygodnia. Obchodzącym w tym tygodniu imieniny lub urodziny składamy najserdeczniejsze życzenia. Udającym się na wakacje i urlopy życzymy dobrego odpoczynku, pięknej pogody i szczęśliwej podróży. Przyjmijmy Boże błogosławieństwo.