Ogłoszenia duszpasterskie

XVII Niedziela zwykła

30.07.2023 r.

 1. Dziś z racji niedawno obchodzonego wspomnienia liturgicznego św. Krzysztofa patrona kierowców, błogosławieństwo kierowców i ich pojazdów. Przy poświęceniu pojazdów otrzymamy pamiątkowy magnes lub breloczek z wizerunkiem św. Krzysztofa. Ofiary składane przy tej okazji przeznaczone są na pomoc misjonarzom w zdobywaniu transportu w pracy misyjnej. Poświęcenie samochodów w trzech miejscach: przy wyjeździe przed główną bramą, na targowisku i na parkingu za zakładem pogrzebowym.
 2. Nieszpory niedzielne o godz. 18.00.
 3. We wtorek przypada 79 rocznica Powstania Warszawskiego. O godz. 17.00 zabiją nasze dzwony. Zachęcamy do uczczenia poległych o godz. 17.00 w swoich domach.
 4. W środę 2 sierpnia można uzyskać odpust zupełny tzw. Porcjunkuli. Warunki odpustu: sakrament pokuty i Komunia św., nawiedzenie kościoła, modlitwa Ojcze nasz i Wierzę w Boga, modlitwa w intencjach Ojca Świętego, wykluczenie wszelkiego przywiązania do grzechu. Biskup gliwicki zezwala na uzyskanie tego odpustu zupełnego 2 sierpnia, albo w niedzielę poprzedzającą czyli dziś, albo w przyszłą niedzielę.
 5. W środę na zakończenie Mszy św. wieczornej nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
 6. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W pierwszy czwartek Msze św. o godz. 7.00 i 18.30 z komunią św. pod dwiema postaciami. Adoracja Najświętszego Sakramentu w intencji powołań kapłańskich, zakonnych i misyjnych od godz. 17.30.
 7. W pierwszy piątek Msze św. z fragmentami dzienniczka św. siostry Faustyny o godz. 7.00, 8.30, 18.30. Spowiedź poł godziny przed każdą Mszą św. Na zakończenie Mszy św. wieczornej nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Składka przeznaczona na parafialną Caritas.
 8. W pierwszą sobotę miesiąca Godzinki ku czci Niepokalanego Poczęcia NMP po Mszy św. o godz. 7.00. O godz. 13.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu, różaniec, medytacja według wskazań Sekretariatu Fatimskiego, krótka adoracja w ciszy. W czasie medytacji i adoracji okazja do spowiedzi. O godz. 14.00 Msza św. w intencji wynagradzającej. Po Mszy św. koronka do Bożego Miłosierdzia.
 9. W przyszłą niedzielę święto Przemienienia Pańskiego.
 10. W miesiącach wakacyjnych lipiec i sierpień w dni powszednie Msze św. w naszym kościele sprawowane są o godz. 7.00 i 18.30. Nie ma Mszy św. o godz. 8.30 z wyjątkiem pierwszego piątku i dnia fatimskiego. W niedziele Msze św. według stałego porządku.
 11. W dniach od 17 do 19 sierpnia odbędzie się XXXI Diecezjalna Gliwicka piesza pielgrzymka na Jasną Górę. Zapisy przez stronę i internetową gliwicka.com do 17 sierpnia, lub w biurze parafialnym. Koszt dorośli 25 zł, młodzież 10 zł. Zachęcamy również do duchowego pielgrzymowania. Przy zapisie otrzymamy znaczek pielgrzyma.
 12. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Jest nowy numer Gościa Niedzielnego.
 13. Wszystkim naszym parafianom i miłym gościom życzymy dobrej niedzieli i błogosławionego tygodnia. Obchodzącym w tym tygodniu imieniny lub urodziny składamy najserdeczniejsze życzenia. Udającym się na wakacje i urlopy życzymy dobrego odpoczynku, pięknej pogody i szczęśliwej podróży. Przyjmijmy Boże błogosławieństwo.