Ogłoszenia duszpasterskie

XXVIII Niedziela zwykła

15.10.2023 r.

 1. Dziś w całej Polsce przeżywamy XXIII Dzień Papieski. Z okazji dnia papieskiego przed kościołem po Mszach św. można nabyć kremówki papieskie z których dochód po odliczeniu kosztów produkcji zostanie przeznaczony na Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia. Kremówki przygotowała dla nas cukiernia Brzezina. Życzymy smacznego.
 2. W październiku zapraszamy do modlitwy różańcowej. Zapraszamy na nabożeństwa różańcowe dla dorosłych i młodzieży codziennie o godz. 17.45. Dzieci zapraszamy od poniedziałku do piątku o godz. 17.15. Tradycyjnie w dni powszednie modlitwę prowadzą wspólnoty parafialne, w soboty i niedziele duszpasterze. Grafik wspólnot prowadzących różaniec znajduje się w nowym numerze parafialnej gazetki U Oblat oraz na naszej stronie internetowej.
 3. W poniedziałek uroczystość św. Jadwigi, patronki Śląska i 45 rocznica wyboru Jana Pawła II.
 4. W czwartek po Mszy św. wieczornej w domu katechetycznym spotkanie lektorów dorosłych. Zachęcamy nowych do czytania Słowa Bożego podczas liturgii.
 5. Próba scholii w piątek o godz. 18.00 w domu katechetycznym.
 6. W piątek przypada III piątek miesiąca. O godz. 18.30 Msza św. z kazaniem, po Mszy św. wieczór uwielbienia do godz. 20.30 zakończony Apelem Jasnogórskim. W tym miesiącu wieczór będzie animować wspólnota Odnowy w Duchu Świętym Miriam. Serdecznie zapraszamy.
 7. W piątek spotkanie wspólnoty młodzieżowej Niniwa po Mszy św. wieczornej w domu katechetycznym.
 8. Zbiórka dla ministrantów w sobotę w kościele o godz. 10.00 dla młodszych, o godz. 11.00 dla starszych.
 9. Za tydzień niedziela misyjna, która rozpoczyna tydzień modlitwy za misje i misjonarzy. Składka przeznaczona na cele misyjne. Różaniec w tygodniu misyjnym prowadzi wspólnota Przyjaciół Misji.
 10. Przyszłą niedzielę podczas Mszy św. o godz. 10.00 poświęcenie różańców dzieci pierwszokomunijnych, które w naszej parafii przygotowują się do uroczystości. Przypominamy, że rodzice we własnym zakresie kupują różance dla swoich dzieci.
 11. Kartki na wypominki (zalecki) wyłożone są na stoliku za ławkami i przy biurze parafialnym. Wypełnione kartki składamy w zakrystii lub biurze parafialnym. Za złożone ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać.
 12. Parafia św. Mikołaja w Lublińcu organizuje pielgrzymkę do Meksyku. Termin od 26.01 do 10.02.2024 roku. Koszt 5000 zł i 1600 USD. Zapisy do 20 października w kancelarii parafialnej parafii św. Mikołaja. Plan oraz szczegóły na stronie internetowej parafii św. Mikołaja.
 13. Katecheci z Zespołu Szkół im. Adama Mickiewicza w Lublińcu szukają chętnych osób do wzięcia udziału w przedstawieniu pt. „EXODUS”. Jest to występ aktorsko-taneczny organizowany wspólnie z MDK w Lublińcu. Zainteresowani proszeni są o kontakt z Janem Maniurą na Messengerze.
 14. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Jest nowy numer Gościa Niedzielnego.
 15. Wszystkim naszym parafianom i miłym gościom życzymy dobrej niedzieli i błogosławionego tygodnia. Obchodzącym w tym tygodniu imieniny lub urodziny składamy najserdeczniejsze życzenia. Przyjmijmy Boże błogosławieństwo.