Ogłoszenia duszpasterskie

XXIX Niedziela zwykła

22.10.2023 r.

 1. Dziś niedziela misyjna, która rozpoczyna tydzień modlitwy za misje i misjonarzy. Składka przeznaczona na cele misyjne. Różaniec w tygodniu misyjnym prowadzi wspólnota Przyjaciół Misji Oblackich.
 2. Zapraszamy na nabożeństwa różańcowe dla dorosłych i młodzieży codziennie o godz. 17.45. Dzieci zapraszamy od poniedziałku do piątku o godz. 17.15.
 3. Dziś podczas Mszy św. o godz. 10.00 poświęcenie różańców dzieci pierwszokomunijnych.
 4. Próba scholii w piątek o godz. 18.00 w domu katechetycznym.
 5. W piątek spotkanie dla kandydatów do bierzmowania z I klas szkół średnich o godz. 19.15 w domu katechetycznym.
 6. Zbiórka dla ministrantów w sobotę w kościele o godz. 10.00 dla młodszych, o godz. 11.00 dla starszych.
 7. Za tydzień ostatnia niedziela października to tradycyjnie uroczystość rocznicy poświęcenia naszego kościoła.
 8. Zbliża się Uroczystość Wszystkich Świętych i inne wydarzenia wpisujące się w tajemnicę świętych obcowania:

– 31 października (wtorek) Orszak Świętych. Ulicami naszego Miasta przejdzie Orszak Świętych. Orszak rozpoczniemy o godz. 18:00 uroczystymi nieszporami w kościele Podwyższenia Krzyża Świętego, następnie za śpiewem i modlitwą przejdziemy do Sanktuarium św. Teresy Benedykty od Krzyża na Steblowie. Tam na zakończenie Adoracja Najświętszego Sakramentu połączona z uwielbieniem oraz słodka niespodzianka. Prosimy zabrać ze sobą świece. Pod Sanktuarium będzie podstawiony autobus, który zapewni darmowy transport ze Steblowa do Centrum Lublińca.

– 1 listopada (środa) Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze św. w naszym kościele w porządku niedzielnym. Msza św. o godz. 14.30 zostanie odprawiona w kaplicy na cmentarzu komunalnym przy ul. Spokojnej. Po Mszy św. procesja i modlitwa za zmarłych spoczywających na cmentarzu. W Uroczystość Wszystkich Świętych każdy katolik ma obowiązek uczestniczenia we Mszy św. Tego dnia różaniec za zmarłych tylko na cmentarzu.

– 2 listopada (czwartek) Dzień Zaduszny. Msze św. w górnym kościele z kazaniem o godz. 7.00, 8.30 z jutrznią za zmarłych. O godz. 17.45 różaniec z wypominkami. O godz. 18.30 Msza św. z nieszporami za zmarłych inaugurująca XII Zaduszki Muzyczne U Oblat. W czasie Mszy św. muzycznej modlitwy dostarczy nam Oblacki chór kameralny oraz diakonia muzyczna Domowego Kościoła. Po Mszy św. adoracja Najświętszego Sakramentu z modlitwą uwielbienia. Prosimy o przyniesienie ze sobą zniczy, które zostaną poświęcone.

– 3 listopada (piątek) Dzień modlitwy za zmarłe duchowieństwo. O godz. 20.00 na cmentarzu komunalnym przy ul. Spokojnej modlitwa za zmarłych Misjonarzy Oblatów i Siostry Elżbietanki.

 1. Kartki na wypominki (zalecki) wyłożone są na stoliku za ławkami i przy biurze parafialnym. Wypełnione kartki składamy w zakrystii lub biurze parafialnym. Za złożone ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać.
 2. W dniach od 09 do 12 listopada odbędzie się Zjazd Młodzieży Oblackiej Niniwa w Kędzierzynie-Koźlu. Koszt zjazdu to 100 zł. Zapisy do końca października u. o. Mariusza.
 3. Dziś po Mszach św. możemy nabyć znicze Caritas w cenie 4 zł. Dochód przeznaczony jest na potrzeby Caritas. Znicze są dostępne na zewnątrz pod arkadami i przy biurze parafialnym.
 4. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Jest nowy numer Gościa Niedzielnego.
 5. Pan Bóg powołał do wieczności śp. Marię Franek i Tadeusza Trośniaka. Wieczny odpoczynek…
 6. Wszystkim naszym parafianom i miłym gościom życzymy dobrej niedzieli i błogosławionego tygodnia. Obchodzącym w tym tygodniu imieniny lub urodziny składamy najserdeczniejsze życzenia. Przyjmijmy Boże błogosławieństwo.