Ogłoszenia duszpasterskie

XXX Niedziela zwykła

Uroczystość rocznicy poświęcenia własnego kościoła

29.10.2023 r.

 1. Dziś ostatnia niedziela października i uroczystość rocznicy poświęcenia własnego kościoła. Dziękujemy Panu Bogu za dar naszej świątyni, a także za tych wszystkich, którzy na przestrzeni lat i dziś troszczą się o nasz kościół parafialny.
 2. Zapraszamy na nabożeństwa różańcowe dla dorosłych i młodzieży jeszcze do wtorku o godz. 17.45. Dzieci na ostatni różaniec w poniedziałek o godz. 17.15. W środę różaniec za zmarłych na cmentarzu podczas procesji, w czwartek o 17.45 przed Zaduszkami Muzycznymi U Oblat. Od piątku różaniec z wypominkami za naszych zmarłych o godz. 18.00.
 3. Dzieci, które uczestniczyły w nabożeństwach różańcowych prosimy o podpisanie i przyniesienie do niedzieli 5 listopada do zakrystii plansz z obrazkami. Nagrodzenie najbardziej wytrwałych w niedzielę 12 listopada podczas Mszy św. o godz. 10.00.
 4. W tym tygodniu Msze św. w górnym kościele.
 5. We wtorek 31 października zapraszamy na Orszak Świętych. Ulicami naszego Miasta przejdzie Orszak Świętych. Orszak rozpoczniemy o godz. 18:00 uroczystymi nieszporami w kościele Podwyższenia Krzyża Świętego, następnie za śpiewem i modlitwą przejdziemy do Sanktuarium św. Teresy Benedykty od Krzyża na Steblowie. Tam na zakończenie Adoracja Najświętszego Sakramentu połączona z uwielbieniem oraz słodka niespodzianka. Prosimy zabrać ze sobą świece. Pod Sanktuarium będzie podstawiony autobus, który zapewni darmowy transport ze Steblowa do Centrum Lublińca.
 6. W środę 1 listopada Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze św. w naszym kościele w porządku niedzielnym. Msza św. o godz. 14.30 zostanie odprawiona w kaplicy na cmentarzu komunalnym przy Spokojnej. Po Mszy św. procesja i modlitwa za zmarłych spoczywających na cmentarzu.
  W Uroczystość Wszystkich Świętych każdy katolik ma obowiązek uczestniczenia we Mszy św. Tego dnia różaniec za zmarłych tylko na cmentarzu. W środę biuro parafialne nieczynne.
 7. W czwartek 2 listopada Dzień Zaduszny. Msze św. w górnym kościele z kazaniem o godz. 7.00, 8.30 z jutrznią za zmarłych. O godz. 17.45 różaniec z wypominkami. O godz. 18.30 Msza św. z nieszporami za zmarłych inaugurująca XII Zaduszki Muzyczne U Oblat. W czasie Mszy św. muzycznej modlitwy dostarczy nam Oblacki chór kameralny oraz diakonia muzyczna Domowego Kościoła. Po Mszy św. adoracja Najświętszego Sakramentu z modlitwą uwielbienia. Prosimy o przyniesienie ze sobą zniczy, które zostaną poświęcone. W czwartek biuro parafialne nieczynne. Z racji Dnia Zadusznego pomija się obchód I czwartku miesiąca.
 8. W piątek 3 listopada Dzień modlitwy za zmarłe duchowieństwo. O godz. 20.00 na cmentarzu komunalnym przy ul. Spokojnej modlitwa za zmarłych Misjonarzy Oblatów i Siostry Elżbietanki. W piątek wieczorem biuro parafialne nieczynne.
 9. Zachęcamy do zyskania odpustu za zmarłych. W dniach 1 listopada (od południa) i 2 listopada, wierni którzy nawiedzą kościół lub kaplice mogą dostąpić odpustu zupełnego, który można ofiarować jedynie za dusze w czyśćcu cierpiące. Warunki odpustu: stan łaski uświęcającej i przystąpienie do komunii św.; ponadto należy odmówić Ojcze nasz, Wierzę w Boga i dowolną modlitwę w intencjach Ojca Świętego. W dniach od 1 do 8 listopada, wierni, którzy pod warunkami jak wyżej pobożnie nawiedzą cmentarz i pomodlą się za zmarłych choćby tylko myślą, zyskają odpust zupełny, który może być ofiarowany za zmarłych.
 10. W pierwszy piątek Msze św. z fragmentami dzienniczka św. siostry Faustyny o godz. 7.00, 8.30, 18.30. O godz. 17.00 Msza św. szkolna, zapraszamy wszystkie dzieci z rodzicami. Spowiedź pół godziny przed każdą Mszą św. Nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa na zakończenie Mszy św. wieczornej. Tego dnia składka przeznaczona na parafialną Caritas.
 11. Wyjątkowo w piątek nie ma próby scholii.
 12. W pierwszą sobotę miesiąca zapraszamy do wspólnej modlitwy. O godz. 8.00 Godzinki ku czci Niepokalanego Poczęcia NMP. O godz. 13.00 w kaplicy fatimskiej wystawienie Najświętszego Sakramentu, różaniec, medytacja według wskazań Sekretariatu Fatimskiego, krótka adoracja w ciszy. W czasie medytacji i adoracji okazja do spowiedzi. O godz. 14.00 Msza św. w intencji wynagradzającej. Po Mszy św. koronka do Bożego Miłosierdzia.
 13. Kapłańskie odwiedziny chorych w domach w sobotę od godz. 9.00. Nowych chorych zgłaszamy w zakrystii lub w biurze parafialnym.
 14. Zbiórka dla ministrantów w sobotę w kościele o godz. 10.00 dla młodszych, o godz. 11.00 dla starszych.
 15. Kartki na wypominki (zalecki) wyłożone są na stoliku za ławkami i przy biurze parafialnym. Wypełnione kartki składamy w zakrystii lub biurze parafialnym. Za złożone ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać.
 16. W dniach od 09 do 12 listopada odbędzie się Zjazd Młodzieży Oblackiej Niniwa w Kędzierzynie-Koźlu. Koszt zjazdu to 100 zł. Zapisy do końca października u. o. Mariusza.
 17. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Jest nowy numer Gościa Niedzielnego oraz Misyjne Drogi.
 18. Ze względów bezpieczeństwa informujemy, że w niedziele po Mszy św. o godz. 14.30 do nabożeństwa wieczornego kościół będzie zamykany. W ostatnim czasie pojawiały się sytuacje kradzieży żarówek, uszkadzania windy i inne. Liczymy na wyrozumiałość.
 19. Pan Bóg powołał do wieczności śp. Rozalię Kocyba, Marka Grześkowiaka, Zygmunta Sowę. Wieczny odpoczynek…
 20. Wszystkim naszym parafianom i miłym gościom życzymy dobrej niedzieli i błogosławionego tygodnia. Obchodzącym w tym tygodniu imieniny lub urodziny składamy najserdeczniejsze życzenia. Przyjmijmy Boże błogosławieństwo.