Ogłoszenia duszpasterskie

II Niedziela Wielkanocna czyli Miłosierdzia Bożego

07.04.2024 r.

 1. Dziś Święto Miłosierdzia Bożego, które rozpoczyna Tydzień Miłosierdzia. Przed kościołem zbiórka do puszek na potrzeby parafialnej Caritas. Z tej okazji dziękujemy wspólnocie Caritas, która dba o potrzeby ubogich w naszej parafii. Dziękujemy za zaangażowanie i niesioną pomoc. Msza św. w intencji Caritas parafialnej zostanie odprawiona w przyszłą niedzielę 14 kwietnia o godz. 11.30.
 2. Witamy w naszej wspólnocie parafialnej diakona Kamila Krotosika OMI z Wyższego Seminarium Duchownego Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej w Obrze. Dziękujemy za dar głoszonego Słowa Bożego. Dzisiejsza składka przeznaczona jest na nasze oblackie Seminarium.
 3. Dziś o godz. 18.00 nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego.
 4. Msze św. w tym tygodniu odprawiane będą w dolnym kościele.
 5. W poniedziałek liturgiczny obchód przeniesionej z 25 marca uroczystości Zwiastowania Pańskiego. Msze św. o godz. 7.00, 8.30 i 18.30. To także Dzień Świętości Życia. Zachęcamy do podjęcia duchowej adopcji dziecka poczętego. Przed Mszą św. o godz. 18.30, w zakrystii osoby chętne wypełniają deklarację, a w czasie Mszy św. błogosławieństwo osób podejmujących adopcję. W poniedziałek również 32 rocznica utworzenia diecezji gliwickiej.
 6. W środę na zakończenie Mszy św. wieczornej nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
 7. W czwartek całodniowa adoracja Najświętszego Sakramentu w ramach Dekanalnego Tygodnia Adoracji. Wystawienie Najświętszego Sakramentu po Mszy św. o godz. 8.30 do 18.25. Zachęcamy wspólnoty parafialne i wszystkich chętnych do adoracji. Adorować będziemy w ciszy.
 8. Zapraszamy wspólnoty parafialne, szczególnie liderów i wszystkich zainteresowanych na konferencję pt. Etapy rozwoju i konflikty we wspólnotach w czwartek 11 kwietnia o godz. 19.15 w dolnym kościele. Prelegentką będzie Pani dr Magdalena Jóźwik, doktor teologii, wykładowca w Centrum Formacji Pastoralnej i współpracująca z Gościem Niedzielnym. Serdecznie zapraszamy.
 9. W sobotę dzień fatimski. Zapraszamy do wspólnej modlitwy. Msze św. z kazaniem o godz. 7.00, 8.30, 12.00. Różaniec o godz. 8.00, po Mszy św. o godz. 12.00 i o godz. 18.00. Wieczorna Msza św. o godz. 18.30 już z liturgią niedzielną. Przypominamy, że w okresie od listopada do kwietnia nie ma adoracji do Mszy św. wieczornej oraz błogosławieństwa dzieci i rodzin oczekujących potomstwa.
 10. Przyszła III niedziela Wielkanocna to niedziela Biblijna, która rozpoczyna w kościele Tydzień Biblijny. Zachęcamy do lektury Słowa Bożego.
 11. W przyszłą niedzielę 14 kwietnia przypada Święto Chrztu Polski.
 12. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 14.30 spotkanie Przyjaciół Misji oblackich w domu katechetycznym.
 13. W dniach od 1 do 4 maja odbędzie się Zjazd Młodzieży oblackiej Niniwa w Grotnikach koło Łodzi. Koszt 200 zł. Zapisy do 22 kwietnia. Zainteresowani proszeni są o kontakt z o. Mariuszem.
 14. Stowarzyszenie Absolwentów i Wychowawców wraz Dyrekcją i uczniami Zespołu Szkół im. Adama Mickiewicza w Lublińcu zapraszają na charytatywny koncert wiosenny „Na cztery struny świata”. Koncert w wykonaniu uczniów odbędzie się 19 kwietnia o godz. 18.00 w auli Zespołu Szkół. Rezerwacje – cegiełki w cenie 30 zł do nabycia w sekretariacie szkoły.
 15. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Jest nowy numer Gościa Niedzielnego.
 16. Pan Bóg powołał do wieczności: śp. Tadeusza Lizurej, Joachima Piguła, Jana Paruzel. Wieczny odpoczynek…
 17. Wszystkim naszym parafianom i miłym gościom życzymy dobrej niedzieli i błogosławionego tygodnia. Obchodzącym w tym tygodniu urodziny lub imieniny składamy najserdeczniejsze życzenia. Przyjmijmy Boże błogosławieństwo.