Ogłoszenia duszpasterskie

III Niedziela Wielkanocna

14.04.2024 r.

 1. Dziś III niedziela Wielkanocna to niedziela Biblijna, która rozpoczyna w kościele Tydzień Biblijny. Zachęcamy do lektury Słowa Bożego.
 2. Dziś II niedziela miesiąca i nasza składka inwestycyjna. Za złożone ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać.
 3. Dziś również przypada Święto Chrztu Polski.
 4. Dziś po Mszy św. o godz. 14.30 spotkanie Przyjaciół Misji oblackich w domu katechetycznym.
 5. Dziś odbywa się konwent kapłanów naszego dekanatu z ks. Biskupem Sławomirem Oderem. Z tej racji wyjątkowo nie ma dzisiaj nieszporów o godz. 18.00.
 6. W środę na zakończenie Mszy św. wieczornej nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
 7. W czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 18.00.
 8. W piątek przypada III piątek miesiąca. O godz. 18.30 Msza św. z kazaniem. Po Mszy św. koronka do Bożego Miłosierdzia i wieczór uwielbienia do godz. 20.30 zakończony Apelem Jasnogórskim. W tym miesiącu wieczór uwielbienia będzie animować wspólnota Kręgu Biblijnego. Serdecznie zapraszamy.
 9. W sobotę kapłańskie odwiedziny chorych w domach od godz. 9.00. Nowych chorych zgłaszamy w zakrystii lub w biurze parafialnym. Następne odwiedziny planowane są w sobotę 1 czerwca.
 10. Za tydzień Słowo Boże w naszej wspólnocie parafialnej będzie głosił o. Tomasz Szura OMI z Wrocławia. Po Mszach św. przed kościołem zbiórka ofiar na organizację tegorocznego Festiwalu Życiu w Kokotku.
 11. Już dziś informujemy, że w niedzielę 28 kwietnia w naszej świątyni w ramach Diecezjalnego Kongresu Eucharystycznego odbędzie się Statio III. Gościem specjalnym będzie Ks. Abp. Adrian Galbas metropolita katowicki. Plan spotkania: o godz. 15.30 adoracja Najświętszego Sakramentu, o godz. 16.30 konferencja którą wygłosi Abp. Galbas. O godz. 18.00 uroczysta Msza św. Uwaga! nie ma tego dnia Mszy św. o godz. 18.30.
 12. W dniach od 1 do 4 maja odbędzie się Zjazd Młodzieży oblackiej Niniwa w Grotnikach koło Łodzi. Koszt 200 zł. Zapisy do 22 kwietnia. Zainteresowani proszeni są o kontakt z o. Mariuszem.
 13. Stowarzyszenie Absolwentów i Wychowawców wraz Dyrekcją i uczniami Zespołu Szkół im. Adama Mickiewicza w Lublińcu zapraszają na charytatywny koncert wiosenny „Na cztery struny świata”. Koncert w wykonaniu uczniów odbędzie się 19 kwietnia o godz. 18.00 w auli Zespołu Szkół. Rezerwacje – cegiełki w cenie 30 zł do nabycia w sekretariacie szkoły.
 14. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Jest nowy numer Gościa Niedzielnego.
 15. Pan Bóg powołał do wieczności: śp. Mariannę Kaliciak, Józefa Kulisz. Wieczny odpoczynek…
 16. Wszystkim naszym parafianom i miłym gościom życzymy dobrej niedzieli i błogosławionego tygodnia. Obchodzącym w tym tygodniu urodziny lub imieniny składamy najserdeczniejsze życzenia. Przyjmijmy Boże błogosławieństwo.