Ogłoszenia duszpasterskie

VIII Niedziela zwykła

27.02.2022

 1. Dziś rozpoczynamy dni Eucharystyczne przed Wielkim Postem. Adoracja po Mszy św. o godz. 14.30 do 18.00. W poniedziałek i wtorek od godz. 7.30 do 8.30. Po południu adoracja od godz. 15.00 do 18.30. Popołudniową adorację rozpoczynamy koronką do Miłosierdzia Bożego.
 2. Dziś słowo Boże w naszej parafii głosi o. Mieczysław Hałaszko OMI, superior wspólnoty oblackiej z Kokotka. Dziękujemy za posługę w naszej wspólnocie.
 3. Z polecenia przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski dziś i w Środę Popielcową zbiórka do puszek na pomoc uchodźcom wojennym z Ukrainy. Za złożone ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać.
 4. Nieszpory niedzielne o godz. 18.00.
 5. W środę rozpoczynamy okres Wielkiego Postu. Msze św. w górnym kościele z kazaniem i posypaniem głów popiołem o godz. 7.00, 8.30, 10.00 (dla szkoły katolickiej), 12.00, 15.30, 17.00 i 18.30. W Środę Popielcową obowiązuje post ścisły, jakościowy i ilościowy. To decyzją Ojca Świętego Franciszka dzień postu w intencji pokoju na Ukrainie. Przypominamy, że przez cały okres Wielkiego Postu obowiązuje zakaz udziału w zabawach. W środę biuro parafialne nieczynne.
 6. W czwartek rozpoczniemy nasze parafialne rekolekcje wielkopostne, które w tym roku poprowadzi o. Jan Wlazły OMI – dyrektor sekretariatu powołań z Poznania. Msze św. z nauką rekolekcyjną w górnym kościele o godz. 7.00, 8.30 i 18.30. Spowiedź przed każdą Mszą św. Zachęcamy, aby zarezerwować sobie czasu na odnowę duchową.
 7. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W czwartek podczas każdej Mszy św. komunia święta pod dwiema postaciami dla wszystkich wiernych. Adoracja w intencji powołań od godz. 17.30. W piątek na zakończenie Mszy św. wieczornej nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa. W sobotę kapłańskie odwiedziny chorych w domach od godz. 9.00.
 8. W pierwszą sobotę miesiąca zapraszamy do wspólnej modlitwy. O godz. 8.00 Godzinki ku czci Niepokalanego Poczęcia NMP. O godz. 13.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu, różaniec, medytacja według wskazań Sekretariatu Fatimskiego, krótka adoracja w ciszy. W czasie medytacji i adoracji okazja do spowiedzi. Ok. godz. 13.50 Msza św. w intencji wynagradzającej. Po Mszy św. koronka do Bożego Miłosierdzia.
 9. W Wielkim Poście zapraszamy na nabożeństwa pasyjne. Droga Krzyżowa w piątki dla dzieci o godz. 16.45, dla młodzieży i dorosłych o godz. 18.00, w niedzielę po Mszy św. o godz. 11.30. Kartki na wypominki wyłożone są na stoliku za ławkami. Gorzkie Żale w niedziele o godz. 17.30. W tym roku kazania pasyjne głosi o. Mariusz.
 10. Dziś gościmy Czcicieli Niepokalanej Matki Miłosierdzia. Świeccy Panowie z Zielonej Góry podróżują po Polsce głosząc nabożeństwo do NMP na podstawie Traktatu św. Ludwika de Montfort. Za chwilę wysłuchamy krótkiego świadectwa. Po Mszach św. przed kościołem będzie możliwość nabycia pięknie wydanego Traktatu w cenie 10 zł.
 11. Kochani lublińczanie, ogłaszamy zbiórkę darów na Ukrainę. Rzeczy zawiezie na miejsce zaprzyjaźniony ojciec Mariusz Michalik. Potrzebna jest: żywność z dłuższym terminem przydatności: konserwy, makarony, olej itp., środków opatrunkowe (woda utleniona, bandaże, środki przeciwbólowe, antyseptyczne, gaziki, spirytus itp.), środki czystości, generatory prądotwórcze o dużej mocy, koce termiczne. Nie zbieramy ubrań. Dary przynosimy w sobotę i niedzielę w godz. od 9:00 do 14:00 do Biura Poselskiego prof. Jerzego Buzka przy ul. Oświęcimskiej 10; w sobotę i niedzielę od godz. 14:00 do 22:00 do Miejskiego Domu Kultury. W poniedziałek od godz. 7:00 do 17:00 do Centrum Obsługi Mieszkańców i Urzędu Miejskiego. Ojciec Mariusz wraca na Ukrainę we wtorek.
 12. Od 1 marca zostają zniesione limity osób w pomieszczeniach zamkniętych w tym w kościołach. Obowiązują jednak dezynfekcja i maseczki. Zapraszamy do kościoła na modlitwę.
 13. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Jest nowy numer Gościa Niedzielnego i Misyjne Drogi, oraz najnowszy numer naszej parafialnej gazetki U Oblat. Na stoliku znajdują się też zdrapki wielkopostne. To forma przygotowania do Wielkanocy w postaci kalendarza z zadaniami na każdy dzień. Koszt 2 zł.
 14. Pan Bóg powołał do wieczności: śp. Barbarę Orkiszewską i Joanna Grzesik. Wieczny odpoczynek…
 15. Wszystkim naszym parafianom i miłym gościom życzymy dobrej niedzieli i błogosławionego tygodnia. Obchodzącym w tym tygodniu imieniny lub urodziny składamy najserdeczniejsze życzenia. Przyjmijmy Boże błogosławieństwo.