Ogłoszenia duszpasterskie

XII Niedziela zwykła

19.06.2022

 1. Nabożeństwa czerwcowe do Najświętszego Serca Pana Jezusa w tygodniu na zakończenie Mszy św. wieczornej, w niedziele o godz. 18.00.
 2. W tygodniu oktawy Bożego Ciała wszystkie Msze św. odprawiane będą w górnym kościele. Procesja w dni powszednie po Mszy św. wieczornej. W niedzielę po sumie. W czwartek na zakończenie oktawy poświęcenie wianków i ziół.
 3. Witamy w naszej wspólnocie parafialnej ks. Roberta Sadlaka z Międzydiecezjalnego Wyższego Seminarium Duchownego w Opolu który głosi nam Słowo Boże. Dzisiejsza składka przeznaczona jest na seminarium opolskie.
 4. W czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 18.00.
 5. W czwartek uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela, w piątek uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Msze św. w dni uroczystości o godz. 7.00, 8.30 i 18.30.
 6. W czwartek dzień ojca. Wszystkim tatusiom składamy najserdeczniejsze życzenia Bożego błogosławieństwa i opieki św. Józefa.
 7. W piątek zakończenie szkolnego i katechetycznego. Msza św. na zakończenie roku dla szkoły katolickiej o godz. 10.00 w górnym kościele, dla uczniów szkół średnich o godz. 8.30 w dolnym kościele. Zapraszamy uczniów, nauczycieli i rodziców.
 8. W piątek z racji uroczystości nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
 9. Od piątku do niedzieli odbędzie się w naszej parafii kurs przedmałżeński. Zapisy podczas pierwszego spotkania. Zainteresowanych zachęcamy do skorzystania. Rozpoczęcie Mszą św. o godz. 18.30. Kolejny kurs planowany jest na termin 31.09 do 02.10.2022.
 10. W przyszłą niedzielę składka przeznaczona na Stolicę Apostolską tzw. świętopietrze.
 11. W przyszłą niedzielę podczas Mszy św. o godz. 11.30 pożegnamy o. Krzysztofa Wolnika OMI dziękując za cztery lata posługi w naszej parafii. Podczas Mszy św. wystąpi lubliniecki zespół Gospelsi.
 12. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Jest nowy numer Gościa Niedzielnego i Gość Niedzielny Extra o cudach Eucharystycznych w cenie 12 zł. Dla najmłodszych parafian Mały Gość. Za tydzień ukarze się nowy wakacyjny numer naszej parafialnej gazetki „U Oblat”.
 13. Stowarzyszenie „Pobudka” Lubliniec serdecznie zaprasza na spotkanie z Panem Jackiem Chrząszczem, prezesem Fundacji Konfederacja Gietrzwałdzka poświęcone objawieniom Matki Bożej w Gietrzwałdzie w roku 1877. Podczas wykładu przedstawione zostaną nieznane konteksty geopolityczne na ówczesne losy Polski i Europy. Spotkanie odbędzie się w czwartek 23 czerwca o godz. 17.00 w auli szkoły katolickiej.
 14. Pan Bóg powołał do wieczności: śp. Mieczysława Kowalczyka. Wieczny odpoczynek…
 15. Wszystkim naszym parafianom i miłym gościom życzymy dobrej niedzieli i błogosławionego tygodnia. Obchodzącym w tym tygodniu imieniny lub urodziny składamy najserdeczniejsze życzenia. Przyjmijmy Boże błogosławieństwo.