Ogłoszenia duszpasterskie

IV Niedziela zwykła

29.01.2023 r.

 1. Ojciec Święty Franciszek mianował ks. Sławomira Odera nowym Pasterzem Diecezji Gliwickiej. Jesteśmy wdzięczni za dar nowego Pasterza i modlitwą obejmujemy Biskupa nominata.
 2. Dziś kończy się w naszej parafii kurs przedmałżeński. Następny kurs planowany jest w terminie 28-30 kwietnia br.
 3. Nieszpory niedzielne o godz. 18.00.
 4. Do czwartku Msze św. w górnym kościele, od piątku w dolnym w dni powszednie.
 5. W środę spotkanie wspólnoty Caritas o godz. 16.00 w klasztorze.
 6. W środę na zakończenie Mszy św. wieczornej nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
 7. W czwartek święto Ofiarowania Pańskiego i Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. Msze św. z kazaniem o godz. 7.00, 8.30 i 18.30. W czasie każdej Mszy św. poświęcenie gromnic. Przed kościołem zbiórka do puszek na siostry klauzurowe.
 8. W czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17.30.
 9. W piątek wspomnienie św. Błażeja, orędownika w chorobach gardła. Na zakończenie każdej Mszy św. błogosławieństwo św. Błażeja.
 10. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i sobota miesiąca. Z racji święta Ofiarowania Pańskiego opuszcza się obchód pierwszego czwartku.
 11. W pierwszy piątek Msze św. z fragmentami dzienniczka św. siostry Faustyny o godz. 7.00, 8.30, 18.30. Spowiedź pół godziny przed każdą Mszą św. Na zakończenie Mszy św. wieczornej nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Tego dnia składka przeznaczona na Caritas parafialną. Msza św. szkolna o godz. 17.00. Zapraszamy rodziców z dziećmi.
 12. W piątek o godz. 19.15 spotkanie młodzieżowej wspólnoty Niniwa w domu katechetycznym.
 13. W pierwszą sobotę miesiąca zapraszamy do wspólnej modlitwy. O godz. 8.00 Godzinki ku czci Niepokalanego Poczęcia NMP. O godz. 13.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu, różaniec, medytacja według wskazań Sekretariatu Fatimskiego, krótka adoracja w ciszy. W czasie medytacji i adoracji okazja do spowiedzi. O godz. 14.00 Msza św. w intencji wynagradzającej. Po Mszy św. koronka do Bożego Miłosierdzia.
 14. Kapłańskie odwiedziny chorych w domach w sobotę od godz. 9.00. Nowych chorych zgłaszamy w zakrystii lub w biurze parafialnym.
 15. W sobotę zbiórka ministrantów o godz. 10.00 w kościele. Zapraszamy nowych kandydatów do służby przy ołtarzu. Próba scholii o godz. 10.00 w domu katechetycznym.
 16. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 10.00 spotkanie rodziców dzieci pierwszokomunijnych, które 28 maja w naszej parafii będą miały swoją uroczystość. Proszę o obecność.
 17. Organizujemy parafialną pielgrzymkę do Portugalii w dniach 26.09-03.10.2023 roku. W programie między innymi: Fatima, Lizbona, Porto, Santiago de Compostela. Koszt od osoby to 2650 zł + 410 euro. Zapisy w zakrystii lub biurze parafialnym do końca lutego. Więcej informacji w gablocie ogłoszeń i u o. Proboszcza.
 18. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Jest nowy numer Gościa Niedzielnego, a dla najmłodszych parafian Mały Gość.
 19. Pan Bóg powołał do wieczności: śp. Marię Skwara i Alojzego Jelonek. Wieczny odpoczynek…
 20. Wszystkim naszym parafianom i miłym gościom życzymy dobrej niedzieli i błogosławionego tygodnia. Obchodzącym w tym tygodniu imieniny lub urodziny składamy najserdeczniejsze życzenia. Przyjmijmy Boże błogosławieństwo.